Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü Yapımı

Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuğundan duvar süsü yapımı okul öncesi çocuklar için çok kolay bir uygulama olmasının yanı sıra sıfır masraf olması bakımından da hoşunuza gidebilir. Yediğiniz dondurmaların çubukları ile çocuğunuz evdeki boyalarını kullanarak odasının duvarına asmak için güzel bir süs yapabilir. Onun çalışmasını izlemek sizin için ayrı bir mutluluk olacaktır. Çocuğunuzun evde kolay bir şekilde yapabileceği pratik bir okul öncesi çalışma arıyorsanız dondurma çubuklarından duvar süsü yapımı bu konuda işinize yarayabilir. Projeyi yapmak için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 3 tane dondurma çubuğu
  • İp ya da renkli lastik
  • Makas
  • İstediğiniz renkte boya

Dondurma Çubuğu ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuğundan duvar süsü yapmak çok kolay olduğu için çocuğunuz bu uygulamayı kendisi rahatlıkla yapabilir. Sizin sadece çubukları birleştirme aşamasında ona yardım etmeniz gerekebilir. Şimdi en pratik okul öncesi projelerinden birisi olan dondurma çubuğundan duvar süsü yapımının anlatımına geçiyoruz.

  • İlk olarak duvar süsü yapımında kullanılacak olan dondurma çubuklarının boyanması gerekiyor. Ahşap yüzeyi boyamak için guaj boya ya da akrilik boya kullanabileceğiniz gibi bizim yaptığımız gibi renkli kalem de kullanmanız mümkün. Çubukları güzelce boyadıktan bunlar kuruyana kadar bekleyin.
  • Şimdi sıra geldi dondurma çubuklarını birleştirmeye. İp ya da lastikten makas yardımı ile küçük 3 tane parça kesin.
  • Dondurma çubuklarını düz bir zeminde üçgen şekline getirin ve birleşim yerlerine ip geçirerek düğüm atın.
  • Güzel bir görünüm elde etmek için farklı renkte ipler kullanabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra üçgen duvar süsü kullanıma hazır. Buna ip ya da başka bir nesne ile sap yaparak duvara asabilirsiniz. Bizim elimizde çengelli minik bir askı vardı duvar süsünü bununla astık.

Duvar süsü yapmak için dondurma çubuklarına üçgen yerine farklı şekiller de verilebilir. Elinizde süsleme malzemesi varsa bunları da duvar süsüne yapıştırarak daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Dondurma çubuklarını birbirine tutturmak için ip yerine yapışkan da kullanılabilir. Elinizde dondurma çubuğu yoksa kartonları çubuk şeklinde kestikten sonra da aynı uygulamanın benzerini yapabilirsiniz. Çubukları boyamak ve onları birleştirerek şekillendirmek çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir.

Bu projeyi denemek isterseniz aşağıda dondurma çubuğundan duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Resimleri inceledikten sonra uygulamanın aynısını ya da kendi özel tasarımınızı kolay bir şekilde yapmanız mümkün.

Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü
Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü
Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1
Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1
Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım-2
Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım-2

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial