Genel

Dondurma Çubuğundan Bardak Altlığı Yapımı

Dondurma Çubuğu ile Bardak Altlığı Yapımı-1

Dondurma çubuğundan bardak altlığı yapımı herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir hobi çalışmasıdır. Ahşap dondurma çubukları ile kitap ayracından resim çerçevesine, duvar süsünden bilekliğe kadar birçok dekor ürünü ve takı yapılabilmektedir. Daha önceden sizlerle dondurma çubuğundan kitap ayracı ve resim çerçevesi yapımı konusunda çeşitli örnekler paylaşmıştık. Bugünkü çalışmamızda dondurma çubuklarına uygulanan birkaç basit işlem sonucunda ortaya çok güzel bir bardak altlığı çıkıyor.

Örgü örmeyi bilen bayanlar birbirinden şık bardak altlıkları örmekteler. Bizim sizlerle paylaşacağımız uygulamayı örgü örmeyi bilmeyenler de yapabilirler. Dondurma çubukları ile yapılan bu geri dönüşüm uygulamasında hiçbir masraf yapmanıza gerek yok. Misafirlerinize içecek ikram etmek için siz de kendi yapacağınız bardak altlıkları kullanmak isterseniz bu çok kolay projeyi uygulayabilirsiniz. Fazla dondurma çubuğuna ihtiyaç olmadığından çubuk biriktirmek için uzun süre beklemenize gerek yok. Evde keyifli bir çalışma yapmak isteyenler malzeme listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

 • 6 tane dondurma çubuğu
 • Yapıştırıcı
 • Renkli ip
 • Makas

Dondurma çubuğundan bardak altlığı nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

 • Dondurma çubuklarından 3 tanesini aralarında eşit boşluklar kalacak şekilde düz bir zemine sıralayın.
 • Diğer dondurma çubuklarını da bunların üzerine kutucuk oluşturacak şekilde güzelce yapıştırın.
 • İpten küçük parçalar keserek bunları yapışkanı sürdüğünüz yerlere düğümleri altta kalacak şekilde bağlayın. Böylece çubuklar birbirine daha iyi sabitlenirken, görünümü de daha güzel olacaktır.

İsterseniz aynı yöntemi uygulayarak bardak altlıklarınızla takım olacak güzel bir nihale de yapabilirsiniz. Projeyi uygularken isteyenler hobi çubuklarından da kullanabilirler. Hayal gücünüzü kullanarak daha farklı tasarımlara sahip bardak altlıkları da yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada dondurma çubukları boyanmadan orjinal halleri ile kullanılmış. Siz daha şık bir tasarım oluşturmak için isterseniz çubukları dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Dondurma çubuklarına dekoratif bantlar yapıştırarak da çok güzel bardak altlıkları yapmanız mümkün.

Dondurma çubuğundan bardak altlığı yapımı konusunda paylaştığımız bu çalışmayı uygulayarak siz de kendi tasarımınız olan bardak altlıkları kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Dondurma çubuğundan yapacağınız bardak altlıkları ahşap olduğu için bunları bahçe ve balkon gibi açık mekanlarda da güvenle kullanabilirsiniz.

dondurma-cubugu-ile-bardak-altligi-yapimi

1 Yorum

1 Yorum

 1. Zülal

  10 Aralık 2016 at 01:39

  Renkli ipliklerle hareket katılmış ve çok tatlı bir bardak altlığı olmuş. Harika bir fikir. Paylaşım için teşekkürler 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top