Diş Fırçası Koruma Kabı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ağız ve diş sağlığı açısından kullandığımız diş fırçasının temizliği oldukça önemlidir. Diş fırçasını kullandıktan sonra güzelce yıkamalı ve fırça kısmını kapalı olarak muhafaza etmelisiniz. Kullandığınız diş fırçasının koruma kabı yoksa dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınıza olan şey kapağı açınıp kapanabilen küçük bir kap. Sürpriz yumurta kabı bu çalışmayı yapmak için idealdir. Size bu konuda fikir verebilmek için yazımızda sürpriz yumurta kabı ile diş fırçası koruma kabı yapımı paylaşıyoruz.

Diş Fırçası Koruma Kabı Yapımı

Evde diş fırçası koruma kabı yapmak için çocuğunuzun yediği sürpriz yumurtanın kabını kullanabilirsiniz. Bu plastik kapların kapak kısmı açılıp kapandığı için diş fırçasını muhafaza etmek için oldukça uygundur. Sizin tek yapmanız gereken kapağın üst kısmına fırçanın sığacağı şekilde bir delik açmak. Bu şekilde fırçayı temiz bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Yapacağınız kabın üzerine küçük süslemeler yaparak daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Kabı boyamak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik boya kullanabilirsiniz.

Diş Fırçası Koruma Kabı
Diş Fırçası Koruma Kabı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane sürpriz yumurta kabı
  • Falçata
  • Kalem

Bunların dışında isterseniz süsleme yapmak için renkli kalemler ya da sticker kullanabilirsiniz.

Diş Fırçası Koruma Kabı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise diş fırçası koruma kabı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak plastik kabın üst kısmına kalem ile diş fırçasının sapının sığacağı büyüklükte bir daire çizin.
  • Daha sonra çizginin üzerinden falçata ile geçerek dikkatli bir şekilde kesin.
  • Son olarak diş fırçasının sap kısmını açtığınız delikten geçirerek yaptığınız uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra diş fırçası koruma kabı yapımı tamamdır. Kendi yaptığınız bu minik kap sayesinde diş fırçanızı evde güvenli bir şekilde muhafaza edebilir ve çantada rahatlıkla taşıyabilirsiniz. İsterseniz üzerine küçül bir sticker yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda diş fırçası kabı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay diş fırçası tutacağı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız plastik kapaklarla diş fırçası tutacağı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Diş Fırçası Koruma Kabı Yapımı Resimli Anlatım
Diş Fırçası Koruma Kabı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial