Diş Fırçası Kapağı ile Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle diş fırçası kapağı ile çanta yapımı başlığı altında evde minyatür çanta yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde Barbie bebek için güzel bir çanta yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey diş fırçası kapağı. Diş fırçası kapağını minyatür çantaya nasıl dönüştüreceğinizi öğrenmek isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Diş Fırçası Kapağı ile Çanta Yapımı

Evde minyatür çanta yapımı için çeşitli kumaşlar, eva, uygun boyutta plastik kapaklar ve karton kullanılabilir. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada çanta yapmak için diş fırçası kapağı kullanılmış. Bu plastik kapağın yan tarafındaki açık yeri karton veya eva gibi bir malzeme ile kapatıp bir de sap takarak harika bir çanta yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olması için diş fırçası kapağını parlak eva ile kaplayabilir veya oje sürebilirsiniz. İsterseniz evde bulunan boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla da süsleme yapabilirsiniz.

Diş Fırçası Kapağından Çanta
Diş Fırçası Kapağından Çanta

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane diş fırçası kapağı
  • Arkası yapışkanlı eva
  • Makas
  • Çanta sapı olarak ip veya ince bir kurdele
  • Silikon tabancası

Bunların dışında çantaya süsleme yapmak için eva, boncuk veya pul gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Elinizde küçük sevimli stickerlar varsa bunlarla da süsleme yapabilirsiniz.

Diş Fırçası Kapağı ile Çanta Nasıl Yapılır?

Diş fırçası kapağı ve diğer malzemeler hazır ise minyatür çanta yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Diş fırçası kapağının üst ve yan tarafı açık olmaktadır. Bunun için ilk yapmanız gereken yan taraftaki açık yeri kapatmak olmalıdır.
Diş Fırçası Kapağı ile Çanta Yapımı-1
Diş Fırçası Kapağı ile Çanta Yapımı-1
  • Yapışkanlı evadan açık yere uygun boyutta bir parçayı makas ile kesin. Arkasındaki kağıdı çıkararak evayı açık olan yere güzelce yapıştırın.
  • Kenarda kalan fazlalıkları makas ile kesin.
Diş Fırçası Kapağı ile Çanta Yapımı-2
Diş Fırçası Kapağı ile Çanta Yapımı-2
  • Bu şekilde çantayı hazırladıktan sonra üzerini oje ile boyayabilir veya istediğiniz malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz.
  • Çantaya sap olarak ip veya ince kurdeleden uygun boyutta bir parça kesin ve bunu silikon tabancası yardımı ile diş fırçası kapağının iki tarafına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür çanta yapımı tamamdır. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi evde Barbie için çanta yapımı için de kullanabilirsiniz. Evde atılmayı bekleyen diş fırçası kapağı varsa siz de bunu minyatür çanta yaparak değerlendirebilirsiniz. Farklı bir malzeme kullanarak minyatür çanta yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie bebek için çanta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial