Deterjan Kapları ile Dekoratif Çam Ağacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deterjan kapları ile dekoratif çam ağacı yapımı kolay bir geri dönüşüm uygulaması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Plastik kaplar geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz örnek çalışmada da plastik kaplar kullanılarak çok güzel çam ağaçları tasarlanmış. Evde kolay yılbaşı süsü yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Deterjan Kapları ile Dekoratif Çam Ağacı Yapımı

Evde deterjan kabından çam ağacı yapmak isterseniz bunun için farklı renklerde plastik kaplar kullanarak rengarenk süsler tasarlayabilirsiniz. Çocuğunuz varsa bu çalışmayı evde onunla birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken plastik kapların alt ve üst kısımlarını kesmek ve sonrasında bunların düz kısımlarına çam ağaçlarını çizmek. Yaptığınız dekoratif çam ağaçlarını parlak desenli bantlarla süsleyerek harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Deterjan Kapları ile Dekoratif Çam Ağacı Yapımı-1
Deterjan Kapları ile Dekoratif Çam Ağacı Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Boş deterjan kabı
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem
  • Desenli bant

Bunların dışında çam ağaçlarının tepesini süslemek için minik ponponlar kullanabilirsiniz.

Deterjan Kapları ile Dekoratif Çam Ağacı Nasıl Yapılır?

Deterjan kapları ve diğer malzemeler hazır ise dekoratif çam ağacı yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak deterjan kaplarının içini yıkayın. Bunların üzerinde bulunan yapışkanlı etiketleri de çıkardıktan sonra plastik kapların alt ve üst kısımlarını falçata yardımı ile kesin.
  • Geriye kalan düz yerlere kalem ile istediğiniz boyutta çam ağacı çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda çam ağacı yaptıktan sonra bunların üzerine aynı ya da farklı renkte desenli bantlarla süsleme yapabilirsiniz. Desenli bantları farklı şekillerde yapıştırarak güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz.
  • Son olarak çam ağaçlarının tepesine küçük ponponlar takarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz bu dekoratif çam ağaçlarını yılbaşı ağacı süslemesinde ya da çocuk odası dekorasyonunda kullanabilirsiniz. İsterseniz ağaçların üzerine desenli bant yapıştırmak yerine bunlara boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla da süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm uygulamasını denemek isteyenler için aşağıda deterjan kabından çam ağacı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Çam ağaçlarını farklı bir malzeme ile yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız karton ile çam ağacı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial