Deterjan Kapağından Fincan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle kullandığınız deterjanların kapağını değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Günümüzde pet ve plastik şişelerle bunların kapakları farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Biz de bu konuda size ilham verebilmek için yazımızda deterjan kapağından fincan yapımı paylaşıyoruz. Elinizde boş deterjan kabı varsa size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak bunu güzel bir dekoratif ürüne dönüştürebilirsiniz. Uygulamayı yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Deterjan Kapağından Fincan Yapımı

Evde dekoratif fincan yapımı için genelde pet şişe kullanılsa da küçük plastik kaplar ve kapaklarla da sevimli dekoratif fincanlar yapılabilir. Deterjan kapağını kumaş ya da başka bir malzeme ile kapladıktan sonra buna bir kulp yaparak fincana dönüştürebilirsiniz. Bir kartonu daire veya başka bir şekilde kesip bunun üzerine de aynı malzeme ile kaplayarak fincan altlığı yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kapağı kaplamak için arkası yapışkanlı simli eva kullanılmıştır. Siz isterseniz keçe ya da başka bir malzeme ile de kaplama yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Deterjan Kapağından Fincan Yapımı
Deterjan Kapağından Fincan Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte arkası yapışkanlı eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında düz veya simli eva kullanabilirsiniz. Bunların dışında fincana süsleme yapmak için küçük boncuk, pul ya da sticker kullanabilirsiniz.

Deterjan Kapağından Fincan Nasıl Yapılır?

Deterjan kapağı ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir fincan yapabilirsiniz.

  • İlk olarak evadan bir parça keserek bununla deterjan kapağını güzelce kaplayın.
  • Daha sonra aynı renkte evadan ince bir şerit keserek bunu kaplama yaptığınız kapağın yan tarafına kulp olarak yapıştırın.
  • Bu şekilde fincanı ve sapını yaptıktan sonra sıra fincan altını yapmaya geldi.
  • Aynı ya da farklı renkte bir evaya daire veya çiçek çizerek bunu makas ile kesin.
  • Fincanı yaptığınız bu parçaya güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra deterjan kapağından fincan yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine eva ya da başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde hem deterjan kapaklarını hem de artık eva parçalarını değerlendirebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda deterjan kapağından fincan yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Daha büyük boyutta bir fincan yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden dekoratif fincan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Fincan Yapımı Resimli Anlatım
Fincan Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial