Geri Dönüşüm

Deterjan Kabından Oyuncak Ördek Yapımı

Deterjan Kabından Oyuncak Ördek Yapımı

Deterjan kabından oyuncak ördek yapımı hayal gücünün el becerisi ile birleşiminin sonucunu gözler önüne seren oldukça pratik bir uygulamadır. Birçok yiyecek, içecek ve deterjan kabı plastikten olduğu için hepimizin evinde atılmayı bekleyen bu tür boş kaplar olabilir. Plastik günümüzde farklı şekillerde değerlendirilebilen bir malzeme olarak birçok kendin yap projesinde kullanılmaktadır. Beyaz ya da renkli plastik kaplardan birçok dekoratif ürün ve çocuklar için çeşitli oyuncaklar yapılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız çalışmanın da ana malzemesi plastik deterjan kapları. Bildiğiniz gibi çoğu plastik kabının ağız kısmı farklı bir tasarıma sahiptir. Bunları dikkatli bir şekilde incelediğinizde, üzerinde birkaç küçük değişiklik yaparak harika oyuncaklar yapabileceğinizi görebilirsiniz. Sizlere bu konuda ilham vermesi için çok kolay bir uygulamayı bu yazımızda paylaşıyoruz. Siz de plastik deterjan kaplarını atmak yerine çocuğunuza oyuncak yaparak değerlendirmek isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Deterjan kabı
  • Falçata
  • Siyah boya

Deterjan Kabından Ördek Nasıl Yapılır?

Deterjan kabından ördek nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak edenler için uygulamanın detaylarını aşağıda adım adım anlatıyoruz.

  • Ördek yapımına başlamadan önce deterjan kabını iyice yıkayın ve sıcak su yardımı ile üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarın.
  • Kabı düz bir zeminde yan çevirin ve falçata yardımı ile üzerine yanlamasına çizikler yapın. Yan yana yaptığınız bu çizikleri hafifçe kaldırdığınızda bunlar ördeğin kanatları olacaktır.
  • Deterjan kabının diğer tarafını da çevirin ve o bölüme de aynı yöntemi uygulayarak kanat görünümü verin.
  • Son olarak siyah boya ile iki tane göz yapın.
  • Tüm bu aşamaların ardından sevimli ördeği çocuğunuza oynaması için verebilirsiniz.

Yapacağınız oyuncak ördeğin daha sevimli görünmesi için elinizdeki malzemelere göre kumaştan kanatlar yapıp yapıştırabilir veya renkli keçe kumaş ile kabın üzerine minik benekler de yapabilirsiniz. Ördeğin gözlerini boya ile yapmak yerine oyuncak göz de kullanabilirsiniz. Bu şekilde ördek daha sevimli görünecektir.

Biz deterjan kabından oyuncak yapmak isteyenler için aşağıda basit bir örnek çalışmayı paylaşıyoruz.  Kanatların nasıl yapılacağını yukarıda detaylı bir şekilde anlattık. Tüm aşamaları eksiksiz olarak yerine getirdikten sonra oyuncak ördeği süsleme aşamasını sizin hayal gücünüz bırakıyoruz.

Deterjan Kabından Oyuncak Ördek Yapımı

Deterjan Kabından Oyuncak Ördek Yapımı

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top