Deterjan Kabından Dekoratif Sepet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deterjan kabından dekoratif sepet yapımı çok kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için isteyen herkes evde zorlanmadan yapabilir. Temizlik malzemelerinin bulunduğu plastik kaplar günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu plastik kaplar farklı şekillerde kesilerek çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Bugün sizlerle deterjan kabı ile dekoratif sepet yapacağınız bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Deterjan Kabından Dekoratif Sepet Yapımı

Evde dekoratif sepet yapmak isterseniz bunun için boş deterjan kaplarını kullanabilirsiniz. Bu tür plastik kaplar makas ya da falçata ile kolay kesilebildiği için sepet yapımı için uygun bir malzemedir. Plastik kabı yapmak istediğiniz sepete uygun boyutta küçülttükten sonra bunun yan taraflarına falçata yardımı ile sepet kulpu yaparak güzel bir dekoratif ürün tasarlayabilirsiniz. Yaptığınız sepetin üzerine desenli bant, kurdele, boncuk ya da pul ile süslemeler yaparak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Elinizde boş deterjan kabı varsa dekoratif sepet yapmak için hemen kolları sıvayabilirsiniz.

Deterjan Kabından Dekoratif Sepet
Deterjan Kabından Dekoratif Sepet

Gerekli Malzemeler

  • Deterjan kabı
  • Kalem
  • Falçata
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için desenli bant, kurdele, boncuk ya da pul gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Deterjan Kabından Dekoratif Sepet Nasıl Yapılır?

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada beyaz bir deterjan kabı kullanılmış. Siz isterseniz renkli deterjan kaplarından da kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise dekoratif sepet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Deterjan kabının üzerinde yapışkanlı etiket varsa bunu çıkararak kabı güzelce temizleyin.
  • Sepeti yapmak istediğiniz boyuta uygun olarak kabı kesmek için silinebilen bir kalem ile işaretleyin.
  • Sepetin saplarını yapmak için de kabın yan taraflarına kulp oluşturacak şekilde çizgiler yapın.
  • Sonraki aşamada falçata yardımı ile çizgilerin olduğu yerleri dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde sepeti yaptıktan sonra bunun üzerine desenli bant ya da başka malzemeler ile zevkinize göre süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif sepet yapımı tamamdır. Bu güzel sepeti istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Evde bu keyifli geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda deterjan kabı ile dekoratif sepet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde pet şişe ile sepet yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile dekoratif sepet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Deterjan Kabından Sepet Yapımı Resimli Anlatım
Deterjan Kabından Sepet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial