Deterjan Kabından Bulut Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bulut duvar süsü çocuk odasının dekorunda sıkça kullanılmaktadır. Sizin de böyle bir dekor ürününe ihtiyacınız varsa evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Plastik ile yapacağınız bulutları zevkinize göre süsleyerek harika bir duvar süsü tasarlayabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için deterjan kabından bulut duvar süsü yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Deterjan Kabından Bulut Duvar Süsü Yapımı

Evde bulut duvar süsü yapmak için genelde keçe ve eva gibi malzemeler kullanılsa da ip ya da farklı malzemeler de kullanılabilir. Bizim sizlerle çalışacağımız örnek çalışmada dekoratif süs yapmak için deterjan kabı kullanılmış. Siz de bu yöntemi uygulamak isterseniz tek yapmanız gereken beyaz renkli bir plastik kap temin etmek. Bu kap ile yapacağınız bulutları eva, boncuk, pul gibi elinizde bulunan malzemeler ile süsleyebilirsiniz. İsterseniz bulutların üzerine süsleme yapmayıp sevimli gözler çizebilirsiniz.

Bulut Duvar Süsü
Bulut Duvar Süsü

Gerekli Malzemeler

 • Beyaz renkte deterjan kabı
 • Falçata
 • Makas
 • Kalem
 • Süsleme yapmak için eva
 • Süsleri duvara yapıştırmak için çift taraflı bant

Süslemeyi boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar ile de yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada eva parçaları kağıt deleceği ile yuvarlak şekilde kesilerek kullanılmış.

Deterjan Kabından Bulut Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Deterjan kabı ve diğer malzemeler hazır ise bulut duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Deterjan kabının üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın ve plastik kap kuruduktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Deterjan kabının üzerine kalem ile 3 tane farklı büyüklükte bulut çizin. Çizim yapmakta zorlanıyorsanız kağıt üzerine bulutları çizerek bunları kalıp olarak kullanabilirsiniz.
 • Bulutları çizdikten sonra deterjan kabını falçata ile keserek açın.
Deterjan Kabından Bulut Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Deterjan Kabından Bulut Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
 • Makas ile çizgilerin üzerinden geçerek 3 farklı boyutta bulut hazırlayın.
 • Evaları kağıt deleceği ile delerek yuvarlak şekil almalarını sağlayın. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için daha önce paylaştığımız eva ile boncuk nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.
 • İsterseniz bulutların üzerini boyayarak da süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Tüm bu aşamaların ardından bulut duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bulutların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak bunları duvara sabitleyebilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda deterjan kabından bulut duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay çalışmalar denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız evde duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial