Desenli Bant ile Nasıl Kalem Süslenir?

Desenli Bant ile Nasıl Kalem Süslenir
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile nasıl kalem süslenir? sorusunun cevabını öğrendikten sonra kurşun kalemlerin daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun ya da evde kendi kullandığınız kurşun kalemlerin sade görünümünden şikayetçi iseniz az sonra size bahsedeceğimiz pratik uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Günümüzde ahşap yüzeyleri kolay bir şekilde süslemek için desenli bant kullanılmaktadır. Farklı desenlerde birçok bant çeşidi bulunmaktadır. Bu malzeme sayesinde desen çizmeden ve boyamaya gerek kalmadan istenen yere harika desenler çıkarabilirsiniz. Çocuğunuzun kurşun kalemini bu yöntemi kullanarak süslemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kurşun kalem
  • Desenli bant
  • Makas

Kırtasiyelerde çiçekli, puantiyeli ve daha birçok desenli bant çeşidini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Desenli Bant ile Kurşun Kalem Süslemesi

Kurşun kalem süslemek çok kolay bir uygulamadır. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip ettiğinizde uygulamanın sonunda elinizde çok güzel bir kurşun kalem olacaktır.

  • İlk olarak kurşun kalemi masanın üzerine yan olarak yerleştirin.
  • Sonrasında desenli bandın ucunu güzelce açın ve bunu kalemin bir ucundan diğer ucuna kadar dikkatli bir şekilde yapıştırdıktan sonra makasla kesin.
  • Bu şekilde kurşun kalemin diğer yerlerine de desenli bandı sararak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Uygulama sonrasında kurşun kalemi kalemtraş ile açarak hemen kullanabilirsiniz.

Desenli bandı kalemin üzerine sararken bu bandı uzunlamasına yapıştırdığınızda kaplamayı daha rahat bir şekilde yapmanız mümkün. Bu pratik yöntemi kullanarak basit bir kurşun kalemi daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Kalemlerin üzerini kaplamak için çiçekli ve puantiye desenli bantlardan kullanabilir ya da isterseniz daha parlak bantları da tercih edebilirsiniz. Okula giden çocuğunuz varsa ona aldığınız kurşun kalemleri desenli bant ile kaplayarak ona güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışmasını yaparak kendi tasarladığınız desenli kurşun kalemlerden sevdiklerinize de hediye edebilisiniz. Böyle bir jest onların çok hoşuna gidebilir. İsterseniz aynı yöntemi kullanarak çocuğunuzun boya kalemlerini de süsleyebilirsiniz. Evde kurşun kalemi desenli bant ile kalem süslemek isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Desenli Bant ile Kalem Süsleme
Desenli Bant ile Kalem Süsleme
Desenli Bant ile Nasıl Kalem Süslenir
Desenli Bant ile Nasıl Kalem Süslenir

Bir cevap yazın