Deriden Saçaklı Kolye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deriden saçaklı kolye yapımı evde kendi takılarını tasarlamaktan hoşlananların çok hoşuna gidebilecek kolay bir uygulamadır. Günümüzde bayanlar hobi ya da ek gelir olarak evde takı tasarımı yapmaktadır. Siz de bu tür çalışmalara ilgi duyuyorsanız bugün anlatacağımız deri kolye yapımı ilginizi çekebilir. Saçaklı deri kolyeler zarif ve şık görünümleri ile her bayanın hoşuna giden takılardan birisi olduğu için bu şık kolyelerden sevdiklerinize hediye olarak da yapabilirsiniz. Evde saçaklı üçgen kolye yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve kolye yapımının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bir parça deri kumaş ( siyah, beyaz, kahverengi tercihe bağlı )
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Düz bir zincir

Deriden Saçaklı Kolye Nasıl Yapılır?

Evde kolay takı tasarımı ile ilgili en kolay uygulamalardan birisini sizinle paylaşmak istiyoruz. Çok fazla el becerisi gerektirmeyen bu pratik çalışmayı isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir.

  • İlk olarak deriye 2 ya da 3 parmak kalınlığında bir şerit çizin ve bunu makas ile kesin. ( Bu şeridin uç tarafını düz değil V şekli olacak şekilde çizmelisiniz. )
  • Daha sonra makas yardımı ile bu V şeklindeki uca küçük kesikler yaparak saçakları oluşturun.
  • Bu şekilde elinizde deriden güzel bir saçaklı kolye ucu olacak. Şimdi sıra geldi bu kolye ucunu zincire takmaya.
  • Deri parçasının üst tarafına yapışkanı sürün. Zinciri buraya yerleştirin ve diğer parçayı üzerine kapatarak dikkatli bir şekilde yapıştırın.
  • Yapışkan kuruduktan sonra saçaklı deri kolyenizi hemen boynunuza takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aynı yöntemi uygulayarak kendinize çok güzel saçaklı küpeler de yapabilirsiniz. Kullanmadığınız halka küpeler varsa deriden yapacağınız saçaklı parçaları bunlara yapıştırarak değişik tasarımlar oluşturabilirsiniz. Böyle zarif ve şık tasarımlar her türlü kıyafet ile uyumlu olacağı için farklı renkteki derilerle çeşit çeşit saçaklı kolyeler yapabilirsiniz. Bu kolay takı tasarımı çalışması sayesinde kullanmadığınız düz zincirleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Evde uğraşacağınız keyifli bir hobi arıyorsanız üçgen kolye yapmayı deneyebilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıda paylaştığımız,  deriden saçaklı kolye yapımı resimli anlatım uygulamayı yaparken işinizi kolaylaştırabilir.

Deriden Saçaklı Kolye Yapımı Resimli Anlatım
Deriden Saçaklı Kolye Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial