Sosyal medyada paylaş

Deri kemer yapımı bayanların çok hoşuna gidecek ve hiç zorlanmadan yapabilecekleri bir kendin yap çalışmasıdır. Kemer bayanların şıklığını tamamlamaya yardımcı olan önemli bir aksesuar olduğu için biz de bugün size kendi kemerinizi yapabileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Elinizde kemer yapmaya yetecek kadar deri parçası varsa mutlaka bu fırsatı değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Dakikalar içerisinde kendi tasarımınız olan deri bir kemere sahip olmak isterseniz, bunun için gerekli malzemeleri ve çalışmanın tüm detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Çalışmayı yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Deri Kemer Yapımı için Gerekli Malzemeler

 • Bir parça deri
 • Yapışkan
 • Enli lastik
 • Kalem
 • Makas

Deri Kemer Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak yapacağınız yaprağa uygun bir şablon oluşturun. ( Bunu yapmamızın nedeni yaprakların hepsinin aynı boyutta olmasını sağlamak. )
 • Bu şablonu deri parçasının üzerine yerleştirin ve kalem ile yaprak desenleri çıkarın. Bunu yaparken derinin arka tarafına çizimi uygulayın.
 • Derinin üzerine çizmiş olduğunuz yaprakları makas ile keserek çıkarın.
 • Lastiği belinize ölçün ve biraz daha pay bırakarak kesin.
 • Lastik ve yapraklar bu şekilde hazırlandıktan sonra sıra geldi işin en zevkli kısmına.
 • Lastiği düz bir zemine koyun ve yaprakların arka tarafına yapıştırıcı sürerek lastiğe sabitleyin. Bu işlemi uygularken yaprakları, alttaki lastiğin görünmeyeceği şekilde yapıştırmaya dikkat edin.
 • Lastiğin tamamını yaprakla kaplayana kadar aynı işlemi uygulayın.

Deri kemeri bu şekilde yaptıktan sonra bir ucuna ilik açıp, diğer ucuna da küçük bir düğme dikerek kemeri rahatça takıp çıkarabilirsiniz. İsterseniz çıtçıt dikebilir ya da sadece düğümleyerek de kullanabilirsiniz. Elinizde iki ucu birleştirecek, açılıp kapanabilen uygun bir aparat varsa onu da bu iş için kullanabilirsiniz. Deri kemeri yaptıktan sonra bir süre yapışkanın kurumasını bekleyin ve sonrasında ister pantolon, ister elbise ya da etek ile kombinleyerek kullanın.

Deri kemer nasıl yapılır? sorusunun cevabını sizlerle paylaştıktan sonra bazı önerilerde bulunmak istiyoruz. Bu çalışmada deri parçasına yaprak şekli verilmiş fakat siz isterseniz bunun yerine çiçek veya başka desenler de yapabilirsiniz. Dikiş makineniz varsa deriyi lastiğe yapıştırmak yerine dikerek daha sağlam olmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz deri parçalarının üzerlerine ya da aralarına küçük, zarif aksesuarlar yapıştırarak farklı tasarımlar da gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle çok kolay yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaştık. Bu çok kolay yöntemi uygulayarak siz de kendiniz ve sevdikleriniz için çok şık bir aksesuar olan yaprak desenli deri kemer yapabilirsiniz. Aynı yöntemi kendinize bileklik yapmak için de kullanabilirsiniz. Konuyu daha iyi anlatabilmek için aşağıda deri kemer yapımı resimli anlatım veriyoruz. Bunları inceleyerek, konunun tüm detaylarını aşama aşama görebilirsiniz.

Deri Kemer Yapımı
Deri Kemer Yapımı
Deri Kemer Yapmak
Deri Kemer Yapmak
Deri Kemer Yapım Aşaması
Deri Kemer Yapım Aşaması

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial