Deniz Kabuklarından Peçete Halkası Yapımı

Deniz Kabuklarından Peçete Halkası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuklarından peçete halkası yapımı farklı kendin yap çalışmaları denemekten hoşlananların hoşuna gidecek bir uygulamadır. Son dönemlerde bayanlar farklı malzemeler kullanarak evde çok güzel peçete halkaları yapmaktadır. Keçe, eva ve kumaştan yapılan peçete halkalarının yanı sıra tuvalet kağıdı rulosu gibi farklı malzemelerden yapılan peçete halkaları da bulunmaktadır. Bu konudaki örnek çalışmaları kendin yap kategorimizde bulabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Peçete Halkası Yapımı

Evde peçete halkası yapmak için kullanılabilecek birçok farklı malzeme bulunmaktadır. Doğa ve şık görünümü ile deniz kabuğu da bu malzemelerden birisidir. Yemek masalarınızı daha şık bir görünüme kavuşturmak isterseniz deniz kabukları ile peçete halkası yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Deniz kabuğu
  • İp ya da ince bir kurdele
  • Silikon tabancası

Bu uygulamayı yapmak için farklı yapıda ipler kullanılabilir. Deniz kabuğu olarak midye şeklindeki kabuklar peçete halkası yapımı için oldukça idealdir. Elinizde deniz kabuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz şekilde deniz kabuğu temin edebilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Peçete Halkası Nasıl Yapılır?

Deniz kabukları ile yapılan bazı çalışmalarda bu kabuklara ince uçlu bir matkap ile delik açılmaktadır. Herkesin evinde böyle bir matkap bulunmayacağını düşünerek biz sizlerle deniz kabuklarını yapıştırılarak uygulanan çalışmalardan örnekler paylaşıyoruz. Evinizde düz ve peçete halkaları varsa bunların üzerine silikon tabancası yardımı ile deniz kabuğu yapıştırarak bunları daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Peçete Halkası
Deniz Kabuklarından Peçete Halkası

Halat ip kullanarak yapacağınız peçeteliğin üzerine yapıştıracağınız deniz kabukları sayesinde harika peçete halkalarına sahip olabilirsiniz. Böyle bir çalışma yapacağınız zaman küçük deniz kabuklarını tercih ederseniz ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır.

Deniz Kabuklarından Peçete Halkası-1
Deniz Kabuklarından Peçete Halkası-1

Farklı tekniklerle yapacağınız peçete halkalarını süslemek için en ideal malzemeler arasında deniz kabuğu da bulunmaktadır.

Deniz Kabuklarından Peçete Halkası-2
Deniz Kabuklarından Peçete Halkası-2

Elinizde başka çalışmalardan kalan ipler varsa bunların üzerine uygun boyutta deniz kabuğu yapıştırarak da kolay bir şekilde peçete halkası yapabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Peçete Halkası-3
Deniz Kabuklarından Peçete Halkası-3

Paylaştığımız örneklerden de anlaşılacağı gibi deniz kabuğundan peçete halkası yapmak oldukça kolaydır. İsterseniz peçete halkası yapımında kullanacağınız deniz kabuklarını akrilik boya ile renklendirerek daha hoş görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, açma halkasından peçete halkası yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial