Deniz Kabuklarından Nasıl Kolye Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuklarından nasıl kolye yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Deniz kabukları güzel görünümleri nedeni ile dekor ürünü yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu tür hobilerle uğraşanlar için hobi malzemeleri satan yerlerde farklı boyut ve şekillerde deniz kabukları satılmaktadır. Daha önceden sizlerle deniz kabuğu nasıl boyanır, deniz kabukları ile nasıl dekoratif süs yapılır? bu konuları paylaşmıştık. Bugün de evde takı tasarımı yapanlar için, deniz kabuklarından kolye yapımını paylaşıyoruz. Siz de evde kendiniz ve sevdikleriniz için güzel kolyeler yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Nasıl Kolye Yapılır?

Deniz kabuklarından kolye yapmak kolay bir uygulamadır. Sizin tek yapmanız gereken nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermek.

Gerekli Malzemeler

  • Deniz kabuğu
  • İnce uçlu bir matkap
  • Kolyeyi takmak için ince bir ip ya da zincir
  • Deniz kabuğunu boyamak için istediğiniz renkte akrilik boya

Uygulamanın yapımında kullanacağınız matkap ince uçlu olmalı. Aksi halde delik açmaya çalışırken kabuk kırılabilir. Deniz kabuğunu boyamak için porselen kalemi ya da oje de kullanabilirsiniz. Uygulamayı rahat yapabilmek için Biraz büyük ve üzeri düz deniz kabuklarını tercih edebilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Kolye Yapımı

Evde deniz kenarından topladığınız deniz kabukları varsa bunlarla kendinize çok güzel takılar yapabilirsiniz. Elinizde bir tane bile deniz kabuğu olsa bununla harika bir kolye yapmanız mümkün. Biraz dikkatli çalışırsanız uygulamanın sonunda çok güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Deniz kabuğu ile kolye yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İşe ilk olarak deniz kabuğuna delik açmakla başlamalısınız. Yapacağınız tasarıma göre kabuğun üzerine bir ya da iki tane delik açın. Bu delikler zincir ya da ip geçecek genişlikte olmalı.
  • Sonraki aşamada deniz kabuğunu istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Boyama yapmadan önce kabuğun üzerinde delik açarken oluşan kalıntıları temizlemeyi unutmayın. Aksi halde boya pütürlü olabilir. İsterseniz deniz kabuğunu hiç boyamadan orjinal hali ile de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Son olarak deniz kabuğunun üzerindeki deliklerden zincir ya da ip geçirerek kolye yapımını tamamlayabilirsiniz.

Şık bir kolye yapmak isterseniz deniz kabuğunu simli, altın ya da gümüş renginde boyayabilirsiniz. Deniz kabuklarının üzerine ince uçlu bir matkap ya da özel bir iğne ile rahatlıkla delik açılabilir. Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel kolyeler yapabilir, bunları sevdiklerinize hediye edebilir ya da satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda, deniz kabuklarından kolye yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Deniz kabuklarını boyamak hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, deniz kabuğu neyle boyanır yazımıza göz atabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Kolye Yapımı Resimli Anlatım
Deniz Kabuklarından Kolye Yapımı Resimli Anlatım
Deniz Kabuklarından Nasıl Kolye Yapılır
Deniz Kabuklarından Nasıl Kolye Yapılır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial