Deniz Kabuklarından Kolye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuklarından kolye yapımı evde takı tasarımı yapmak isteyenlerin hoşuna gidecek bir çalışmadır. Evde takı yapmak için kullanılan farklı malzemeler mevcuttur. Boncuk, plastik ve metal olan bu malzemelerin yanı sıra taş ve deniz kabuğu da kolye yapımında kullanılan malzemeler arasındadır. Elinizde deniz kenarından topladığınız deniz kabukları varsa bunlarla çok güzel kolyeler yapabilirsiniz. Elinizde deniz kabuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz şekilde deniz kabuğu bulmanız mümkün. Bu yazımızda size evde deniz kabuğu ile kolye yapımı hakkında bilgiler ve bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Deniz Kabuklarından Kolye Yapımı

Deniz kabuğu ile kolye yapmak için her türlü deniz kabuğu kullanılabilir. Küçük deniz kabuklarından yapacağınız kolyeyi ince bir zincire takarak şık ve zarif bir takıya sahip olabilirsiniz. Büyük deniz kabuklarını altın ya da gümüş rengine boyayarak şıklığı ile dikkat çeken kolyeler yapabilirsiniz. Sportif bir tarzınız varsa bu kolyeleri ince bir ipe geçirerek de kullanabilirsiniz. İsterseniz bir ipe boncuklar geçirerek bunun ortasına büyük bir deniz kabuğu takarak dikkat çekici bir kolye yapabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Kolye Yapımı
Deniz Kabuklarından Kolye Yapımı

Deniz kabuğundan kolye yapmadan önce bunu istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Deniz kabuğu boyamak için akrilik boya, porselen kalemi ya da oje kullanabilirsiniz. Boyadığınız kolyelerin daha şık görünmesi için en son bunlara vernik sürebilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Kolye
Deniz Kabuklarından Kolye

Kolye yapmak için deniz kabuğunu ince uçlu bir matkap ya da özel bir iğne ile delmeniz gerekiyor. Daha sonra açtığınız bu deliğe bir kanca geçirebilir ya da kolyeyi ince bir ipin ucuna takarak da kullanabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Kolye-1
Deniz Kabuklarından Kolye-1

Deniz kabuklarını boyamadan orjinal halleri ile de kullanmanız mümkün. İsterseniz deniz kabuklarının üzerine sadece vernik sürerek bunların daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Kolye-2
Deniz Kabuklarından Kolye-2

Kolye yapmak için büyük deniz kabuklarını tek olarak kullanabilirsiniz. Küçük deniz kabuklarını ise birbirine yapıştırarak farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz büyük deniz kabuklarının içine küçük deniz kabuklarından yapıştırarak çok şık kolyeler yapabilirsiniz. Şık takılar kullanmaktan hoşlanıyorsanız deniz kabuklarının üzerine küçük parlak taşlar ya da içlerine inci görünümlü boncuklar da yapıştırabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Kolye-3
Deniz Kabuklarından Kolye-3

Evde deniz kabuğundan kolye yapmak isterseniz bu yazımızda paylaştığımız görsellerden ilham alabilirsiniz. Deniz kabukları ile yapacağınız kolyeleri kendiniz kullanabilir, sevdiklerinize hediye edebilir ya da satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Deniz kabuğundan kolye yapmak isterseniz bu konu hakkında daha iyi fikir sahibi olmak için daha önceden paylaştığımız, deniz kabuklarından nasıl kolye yapılır? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial