Deniz Kabuklarından Bileklik Yapımı

Deniz Kabuklarından Bileklik Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/deniz-kabuklarindan-bileklik-yapimi/
Pinterest

Deniz kabuklarından bileklik yapımı çok zor bir uygulama olmadığı için isteyen herkes bu çalışmayı evde rahatlıkla deneyebilir. Deniz kabuğu kolay boyanan bir malzeme olduğu için günümüzde bir çok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bu kabuklar kullanılarak çok güzel takılar da yapılmaktadır. Başkalarında olmayan orjinal takılar kullanmaktan hoşlananlar evde deniz kabuklarından çok güzel küpe, kolye ve bileklikler yapabilirler. Evde tasarımı yapmaya yeni başlayanlar da deniz kabuklarından çok güzel bileklikler yapabilirler. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda gerekli malzemelerin listesini paylaşıyoruz.

Deniz Kabuklarından Bileklik Yapımı

Deniz kabuğundan bileklik yapımı için küçük deniz kabuklarını tercih etmenizi öneriyoruz. Bu şekilde hem yaptığınız tasarım şık olur hem de bilekliği daha rahat kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yapacağınız tasarıma uygun şekil ve boyutta deniz kabuğu
  • Bileklik ipi
  • Deniz kabuğunu delmek için iğne
  • Deniz kabuğunu boyamak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik boya
  • Fırça

Bunların dışında deniz kabuğuna takacak küçük metal halkalar ya da ince bir tel de gerekmektedir. Bilekliği kolunuza rahat takmak için kanca ve kopça gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Elinizde deniz kabuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz şekil ve boyutta deniz kabuğu bulmanız mümkün.

Deniz Kabuklarından Nasıl Bileklik Yapılır?

Bileklik yapmak bir tane deniz kabuğu yeterlidir. Bu kabuğa açacağınız bir deliğe geçireceğiniz halka sayesinde deniz kabuğunu her türlü ip ya da metale tutturabilirsiniz. Kullanmadığınız düz örgü bileklik varsa bu şekilde ortasına küçük bir deniz kabuğu takarak onu daha şık bir hale getirebilirsiniz. Kıyıda köşede kullanılmayan metal ya da plastik düz bilezikleri de bu yöntemi uygulayarak süslemeniz mümkün.

Bunun dışında farklı teknikler kullanarak yapacağınız bilekliklerde de boncuk yerine bu küçük deniz kabuklarından kullanabilirsiniz. Bileklik yapmayı bilmiyorsanız deniz kabuğunun iki tarafına delik açtıktan sonra bunun iki tarafına istediğiniz renkte bileklik ipi bağlayarak da kolay bir şekilde bileklik yapabilirsiniz. Deniz kabuklarını boyamak isterseniz bunlara delik açtıktan sonra boyayabilirsiniz. Evde deniz kabuklarından bileklik yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, deniz kabuklarından yüzük yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Bileklik
Deniz Kabuklarından Bileklik
Deniz Kabuklarından Bileklik Yapımı
Deniz Kabuklarından Bileklik Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir