Deniz Kabukları ile Hayvan Figürü Yapımı

Deniz Kabukları ile Hayvan Figürü Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Deniz kabukları ile hayvan figürü yapımı hem büyüklerin hem de çocukların keyif alarak uygulayacakları bir çalışmadır. Farklı şekil ve boyutlardaki deniz kabukları dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Önceleri deniz kenarından toplanan deniz kabukları doğal halleri ile kullanılırken günümüzde bunlar boyanarak ve küçük parlak taşlarla süslenerek çok güzel tasarımlar oluşturulmaktadır. Artık hobi malzemeleri satan yerlerde her türlü deniz kabuğu bulmak mümkün olduğu için birçok kişi evde hobi olarak deniz kabuğu boyamakla uğraşmaktadır. Bu tür uygulamalar başlarda sizi zorlasa da zamanla deneyim kazandıkça ortaya çok güzel işler çıkarabilirsiniz. Daha önceden böyle bir çalışma yapmadıysanız bugün size bahsedeceğimiz çalışmadan başlayabilirsiniz. Bu eğlenceli çalışmayı küçük çocuklar da rahatlıkla yapabilirler.

Deniz Kabukları ile Hayvan Figürü Yapımı

Deniz kabuklarından biblo yapmak ve sonrasında bunları boyamak sizin için evde geçireceğiniz vakti değerlendirmek için güzel bir uğraş olabilir. Deniz kabukları ile güzel dekoratif süsler yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, deniz kabuğundan dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yapacağınız hayvan figürüne uygun şekil ve boyutta deniz kabukları
  • Yapıştırıcı
  • Uygun renklerde akrilik boya
  • Fırça

Bazı tasarımları yapmak için eva ve oyuncak göz gibi ekstra malzemeler de gerekebilir.

Deniz Kabukları ile Hayvan Figürü Yapımı

Deniz kabukları ile hayvan figürü yapımı okul öncesi çocukların da keyif alarak yapabileceği bir çalışmadır. Örneğin kaplumbağa ve yengeç gibi hayvanları çocuklar deniz kabukları ile kolaylıkla yapabilirler. Eva kağıdı ile baş, gövde ve ayakları yaptıktan sonra bunun üzerine yeşil renge boyanmış bir deniz kabuğu yapıştırarak sevimli bir kaplumbağa yapılabilir. Yengeçte aynı şekilde tek deniz kabuğu ile yapıldığı için çocuklar onu da rahatlıkla yapabilirler. Çocuğunuzun deniz kabukları ile yaptığı kaplumbağa ve yengeç figürlerini onun odasında dekoratif süs olarak kullanabilir ya da bunları boş bir fanusa koyarak süs akvaryum olarak kullanabilirsiniz.

Deniz Kabukları ile Hayvan Figürü Yapımı-1
Deniz Kabukları ile Hayvan Figürü Yapımı-1

Yetişkinler ise deniz kabukları ile kedi, köpek ve panda gibi hayvan figürlerini kolaylıkla yapabilirler. Bunun için tek yapmanız gereken uygun boyutta deniz kabukları almak. Sonrasında hayvanların kulağını yapmak için bu kabukların üzerine daha küçük boyutta kabuklar yapıştırmak ve son olarak da bunları akrilik boya ile boyamak.

Deniz Kabukları ile Hayvan Figürü Yapımı
Deniz Kabukları ile Hayvan Figürü Yapımı

Deniz kabuğu süslemesi yapmak isterseniz siz de bu bahsettiğimiz çalışmayı evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Deniz kabukları ile yaptığınız hayvan figürlerinin üst tarafına ip ya da ince bir kurdele ile sap yapıp bunları asarak da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir