Sosyal medyada paylaş

Dekoratif şişe boyama günümüzde en çok uygulanan hobi projeleri arasındadır. İstediğiniz renk ve şekillerde boyayacağınız şişeler evinizin dekorunu güzelleştirmenize yardımcı olacaktır. Bu yöntemi sadece şişe boyamak için değil düz cam olan vazo ve bardaklara da uygulayabilirsiniz. Evde görünümünden sıkıldığınız tüm cam nesnelere rengarenk desenlerle yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Elinizde bulunan cam şişeleri değerlendirmek istiyorsanız bunları şık bir dekoratif ürüne dönüştürmek için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cam şişe
  • İstediğiniz renkte cam boyası
  • Fırça
  • Bant
  • Makas

Uygulama için tek renk boya kullanabileceğiniz gibi dilerseniz birkaç rengi bir arada kullanarak daha renkli bir tasarım yapabilirsiniz. Fazla uğraşmadan şık bir dekoratif ürün yapmak için altın ya da gümüş rengi boya kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Dekoratif şişe boyama nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak edenler konu ile ilgili tüm detayları aşağıda bulabilirler. Uygulamaya başlamadan önce etrafın batmaması için gerekli tedbirleri almayı unutmayın. Şişenin üzerine yapıştırılmış kağıt varsa bunu çıkarın. Şişeyi güzelce yıkayıp, kuruttuktan sonra çalışmaya başlayın. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan dekoratif şişe yapımına geçiyoruz.

  • Şişe düz bir şekilde cam boyası ile boyanabilir fakat bu şekilde çok sade bir tasarım olacağı için biraz desen yapmak iyi olacaktır.
  • Cam şişenin üzerine boya ile desen yapmak için bant kullanabilirsiniz. Şişenin üzerine yapıştıracağınız bantlar sayesinde boya alta geçmeyecek ve bantlı kısımlar boyanmadan, orjinal hali ile kalacaktır. Bu yöntem sayesinde cam nesnelerin üzerine istediğiniz deseni kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Şişenin üzerine yapmak istediğiniz desene uygun kalınlıkta bant kullanarak bunları makas ile kesin. Şişenin üzerine güzelce yapıştırın.
  • Bant yapıştırdıktan sonra şişeyi dikkatli bir şekilde boyayın.
  • Boyanın kurumasını bekleyin ve sonrasında yapıştırdığınız bantları şişenin üzerinden çıkarın. Dekoratif şişeyi yemek masası ya da salonunuzun herhangi bir yerinde dekor amaçlı kullanabilirsiniz.

Bu çok kolay uygulama sayesinde uzun uzun çizim yapmakla uğraşmadan ve hiçbir risk almadan evde her türlü cam nesneyi boyayarak, desenli bir hale getirebilirsiniz. Bu yöntemi kavanoz boyamak için de kullanabilirsiniz. Boyayarak desen yaptığınız kavanozları mumluk, baharatlık, biblo gibi farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

Uygulamayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, dekoratif şişe boyama resimli anlatım paylaşıyoruz. Projenin detaylarını bu resimden inceleyerek siz de evde güzel bir hobi çalışması yaparak, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

dekoratif-sise-boyama

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial