Dekorasyonda 3 Boyutlu Duvar Kağıdı Kullanımı

Sosyal medyada paylaş

Dekorasyonda 3 boyutlu duvar kağıdı kullanımı son yıllarda oldukça yaygınlaştığı için biz de yazımızda bu konuyu ele alıyoruz. Dekorasyonda duvar önemli bir yere sahiptir. Boyanın renginden kullanacağınız dekoratif ürünlere kadar tüm ayrıntılar evinizin görünümünü etkileyecektir. Büyük bir tablo görünümündeki bu ürünler sayesinde duvarınızda başka bir dekor ürünü kullanmanıza gerek kalmaz. Doğru bir tercih ve uygun bir düzenleme ile evinizi tek dokunuşta bambaşka bir hale getirebilirsiniz.

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Seçimi

3 boyutlu duvar kağıdı evin her odasında kullanılabilir. Farklı renk ve desen seçenekleri sayesinde evinizde doğa manzarası, rengarenk çiçekler, taş görünümlü duvar ya da harika bir deniz manzarası kullanabilirsiniz. 3d duvar kağıdını diğer duvar kağıtlarından ayıran özelliği görüntünün yapay durmayıp, canlı gibi olmasıdır. Modern dekorasyon trendleri arasında zirvede bulunan bu uygulama evin her odası için biraz pahalı gelebilir. Böyle bir durumda sadece salonunuzda kullanabilirsiniz. Duvarın tamamının 3 boyutlu duvar kağıdı ile kaplanmasına gerek yok. Dilerseniz sadece tv ünitesinin olduğu duvara bu uygulamayı yaptırarak, hesaplı bir şekilde salonunuzun dekorunu tamamlayabilirsiniz. Seçeceğiniz manzaraya göre evinizde doğal ve huzur veren bir köşe ya da şıklığı ile göreni hayran bırakan ortamlar oluşturabilirsiniz. Eviniz 2 katlı ise merdiven boşluğuna da bu duvar kağıtlarından yaptırarak, geçiş bölgesini daha şık bir hale getirebilirsiniz.

3 boyutlu duvar kağıdı seçerken odada bulunan eşyalarla ve genel dekoru ile uygun modeller seçmeniz bütünlüğü sağlamak bakımından önemlidir. Koyu renk mobilyalar, işlemeli perdeler ve avize gibi dekor ürünleri ile klasik tarzda döşenmiş bir odada taş görünümlü duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Sade ve modern bir şekilde döşenmiş odanızı çiçekli 3d duvar kağıdı ile harika bir ortama dönüştürebilirsiniz. Çocuk ve genç odasına da onların zevkine uygun duvar kağıtları ile daha güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Yatak odasında bu tür bir uygulama yapacaksanız çok abartılı olmayan ve huzur veren bir model tercih edebilirsiniz. Mutfağınızda ise duvarın tamamı yerine sadece bir bölümünde 3 boyutlu duvar kağıdı kullanarak, arzu ettiğiniz güzel ortamı oluşturabilirsiniz.

3d duvar kağıdı kullandığınız zaman odanın dekoru mümkün olduğunca sade olmalıdır. Aşırı eşya ve dekor ürünü bulunan mekanlarda duvar kağıdının güzelliğinden ziyade odanın karışıklığı göze çarpar. Bunu önlemek için düzenlemeyi yapacağınız odayı gereksiz eşya ve dekor ürünlerinden arındırın ve sonrasında duvarınızdaki güzelliğin tadını çıkarın. Aşağıda sizlerle 3 boyutlu duvar kağıdı modelleri ile ilgili görselleri paylaşıyoruz. Bunları inceleyerek evin dekorunda oluşturdukları etkiyi görebilirsiniz.

Bir cevap yazın