Defter Kabı ile Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle defter kabı ile sticker yapımı başlığı altında evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Sticker defter, dosya, çanta ve kalemlik gibi okul eşyalarını süslemek için sıkça kullanılmatadır. Bunun yanı sıra çocuk odasındaki eşyalara sticker yapıştırabilir, telefon kapağı süslemesi yapabilir hatta buzdolabı süsü olarak bile kullanabilirsiniz. Çocukların çok sevdiği bu sevimli süslemeleri dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Defter Kabı ile Sticker Yapımı

Sticker, ön tarafında resim bulunan arkası yapışkanlı bir süsleme çeşididir. Okul malzemeleri satan yerlerde farklı renk ve çeşitlerde sticker bulabilirsiniz. Kendi yapacağınız stickerı kullanmak isterseniz evde sticker yapımı için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Kolay yapacağınız bir çalışma denemek isterseniz defter kabı kullanabilirsiniz. Kırtasiyeden alacağınız üzerinde küçük desenler bulunan kağıt kaplar bu konuda işinize yarayabilir.

Defter Kabından Sticker
Defter Kabından Sticker

Gerekli Malzemeler

  • Defter kabı
  • Kalem
  • Makas
  • Çift taraflı bant

Defter Kabı ile Sticker Nasıl Yapılır?

Kağıt ile sticker yapıldığı zaman bunun üzerine koli bandı ile kaplama yapılarak daha parlak görünmesi ve dayanıklı olması sağlanır. Uygulamayı kağıt bir defter kabı ile yaptığınızda bunun üzeri parlak olduğu için koli bandı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede çok güzel stickerlar yapabilirsiniz.

  • Defter kabının arkasını çevirerek buraya kalem yardımı ile çiçek, kalp, yıldız, kelebek gibi istediğiniz şekilleri çizin.
  • Daha sonra çizdiğiniz yerlerden makas ile güzelce kesin.
  • Bu şekilde sticker yaptıktan sonra bunun arka tarafına çift taraflı bant yapıştırarak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Size anlattığımız bu kolay yöntem sayesinde evde çok güzel stickerlar yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı okul öncesi çocuklarda zorlanmadan yapabilirler. Kendi yaptığınız stickerları defter kabı ve dosya süslemesi için kullanabilirsiniz. İsterseniz defter kabı ile yapacağınız stickerları telefon kapağı süslemesi yapmak içinde kullanabilirsiniz. Evde kolay sticker yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki resimli anlatımı inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin. Evde farklı bir malzeme ile sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva kağıdından sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Defter Kabı ile Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Defter Kabı ile Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial