Damacana Kapağı ile Yapabileceğiniz Dekoratif Ürünler

Damacana Kapağı ile Yapabileceğiniz Dekoratif Ürünler
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle damacana kapağından dekoratif ürün yapabileceğiniz iki tane geri dönüşüm çalışması paylaşmak istiyoruz. Damacana suyu kullanıyorsanız bunların kapaklarını atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Elinizdeki kapak sayısı ve diğer malzemelere göre birçok dekoratif süs yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz örnek çalışmaları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Yapabileceğiniz Dekoratif Ürünler

Elinizde biriktirdiğiniz damacana kapakları varsa size bahsedeceğimiz uygulamalardan istediğinizi yarabilirsiniz. Bu şekilde hem evde sıkılmadan vakit geçirebilir hem de damacana kapaklarını değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Damacana kapaklarının kenarını keserek ya da bunları olduğu gibi bırakarak çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Bu plastik kapakların üzerini ya da içini küçük boncuk ya da pullarla süsleyebilir, kumaş ya da başka malzemeler ile kaplama yapabilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Dekoratif Kazan Yapımı

Damacana kapağı ile dekoratif kazan yapımı için gerekli olan malzemeler; 2 tane damacana kapağı, makas, silikon tabancası, desenli bant.

Damacana Kapağı ile Dekoratif Kazan Yapımı
Damacana Kapağı ile Dekoratif Kazan Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise dekoratif kazan yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Damacana kapağının kesik olan kısımlarını birleştirmekle işe başlamalısınız. Bunun için kesik yerlere silikon tabancası yardımı ile yapıştırıcı sürün ve parçaları birbirine bastırarak birleşmelerini sağlayın.
  • Bu şekilde elinizde tek kulplu bir kazan olacak. Diğer damacana kapağında bulunan ince halkayı makas yardımı ile kesin.
  • Kestiğiniz halkayı kazanın diğer tarafına kulp olarak yapıştırın.
  • Kazanı yaptık şimdi sıra bunu süslemeye geldi. Desenli bant ile etrafını sararak kısa sürede güzel bir süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif kazan yapımı tamamdır. Bunu sehpanın üzerine koyabilir ya da kulpundan bir yere asabilirsiniz. İsterseniz kazanı desenli bant yerine kumaş, keçe ya da eva ile de kaplayabilirsiniz. Bu geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda damacana kapağı ile dekoratif sepet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Damacana Kapağı ile Dekoratif Kazan Yapımı Resimli Anlatım
Damacana Kapağı ile Dekoratif Kazan Yapımı Resimli Anlatım

Damacana Kapağı ile Minyatür Raf Yapımı

Damacana kapağı ile minyatür raf yapımı için; damacana kapağı, kalem, makas, yapışkanlı eva, damacana kapağının içine sığacak boyutta biblo ve silikon tabancası gerekmektedir.

Damacana Kapağı ile Minyatür Raf Yapımı
Damacana Kapağı ile Minyatür Raf Yapımı

Damacana kapağı ve diğer malzemeler hazır ise minyatür duvar rafı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Damacana kapağının içine kaplama yapmak için yapışkanlı evanın tersine kapağı koyun ve kalem yardımı ile çizimi yapın.
  • Daha sonra evayı makas ile kesin.
  • Arkasındaki kağıdı çıkardığınız evayı kapağın içine güzelce yapıştırın.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda kapak hazırladıktan sonra bunların içine silikon tabancası yardımı ile minik bibloları yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız minyatür rafı çift taraflı yapışkan yardımı ile istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda damacana kapağı ile minyatür raf yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Damacana Kapağı ile Minyatür Raf Yapımı Resimli Anlatım
Damacana Kapağı ile Minyatür Raf Yapımı Resimli Anlatım

Bu yazımızda sizlerle damacana kapaklarını değerlendirebileceğiniz kolay geri dönüşüm çalışmaları paylaştık. İsterseniz siz de bu çalışmaların aynısını ya da farklısını yaparak damacana kapaklarını değerlendirebilirsiniz. Elinizde değerlendirmek istediğiniz eski cd’ler varsa daha önce paylaştığımız cd ile duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial