Cupcake İğnelik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay iğnelik yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Dikiş iğnesini güvenli bir şekilde muhafaza etmek için iğnelik kullanmak isterseniz bunu evde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Evde iğnelik yapmak için genelde kumaş kullanılır. Bunun yanı sıra örgü örmeyi bilenler de şiş veya tığ ile iğnelik yapmaktadır. Bu yazımızda örgü ve dikiş bilmeyenlerin de iğnelik yapabileceği kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz cupcake iğnelik yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Cupcake İğnelik Yapımı

Evde iğnelik yapımı için dikişsiz bir yöntem uygulamak isterseniz karton bardak ve eski bir çorap kullanabilirsiniz. Çoraptan keseceğiniz bir parçanın içine elyaf doldurarak kısa sürede cupcake şeklinde bir iğnelik yapabilirsiniz. Bu şekilde evdeki kullanılmayan çorapları değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. İsterseniz karton bardak ile yapacağınız iğneliği çift taraflı bant yardımı ile duvara sabitleyebilirsiniz. Şık bir tasarım olması için iğnelik yapımında desenli karton bardak kullanabilirsiniz.

Cupcake İğnelik
Cupcake İğnelik

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane karton bardak
  • Küçük bir parça kumaş
  • Makas
  • Biraz elyaf veya pamuk

Bunların dışında süsleme yapmak için eva, pul ya da küçük boncuklar

Cupcake İğnelik Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise cupcake iğnelik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İğnelik yapmak için bize bardağın alt kısmı gerekmektedir. Bunun için ilk olarak karton bardağın üst kısmını keserek çıkarın.
  • Daha sonra bunun üzerine eva ya da renkli kağıtlarla daire şeklinde küçük süslemeler yaparak yapıştırın.
  • Eski bir çoraptan parça kesip bunun içine elyaf doldurarak bunu açık kısmı alta gelecek şekilde kestiğiniz karton bardağın içine yerleştirin. İsterseniz çorap yerine kumaş da kullanabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra karton bardaktan iğnelik yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz bardağın üzerini renkli kalemler ile boyayarak da süsleyebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda cupcake iğnelik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı bir malzeme ile iğnelik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız damacana kapağı ile iğnelik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Cupcake İğnelik Yapımı Resimli Anlatım
Cupcake İğnelik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial