Çoraptan Barbie Elbise Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için kolay elbise yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük kız çocuğunuz varsa onun küçülen çorapları ile çok şık bir elbise yapabilirsiniz. Size anlatacağımız yöntem ile dikiş ve yapıştırıcı kullanmadan Barbie elbise yapabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuzun küçülen çorabını atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz çoraptan Barbie elbise yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasını yazımızda bulabilirsiniz.

Çoraptan Barbie Elbise Yapımı

Evde Barbie çoraptan elbise yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. İsterseniz çorabı makas yardımı ile topuk kısmından keserek bunu etek ve penye olarak 2 parça kıyafet haline getirebilirsiniz. Çorap ile Barbie bebeğe elbise yapmak isterseniz makas ile çorabın yan taraflarını bebeğin kol altlarına kadar kesip daha sonra açık yerleri dikerek güzel bir elbise yapabilirsiniz. Eğer dikiş dikmeyi bilmiyorsanız size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu uygulamada tek yapmanız gereken çorabı makas yardımı ile Bebeğin başı ve kolları geçecek şekilde kesmek. Yaptığınız elbisenin daha şık olması için kemer yapabilir, üzerine düğme, boncuk, pul gibi süslemeler yapıştırabilirsiniz. Elinizde desenli bant varsa bununla elbisenin etek ucuna ve kollarına şerit hainde süsleme yapabilirsiniz.

Barbie Elbise
Barbie Elbise

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane çorap
  • Makas
  • İnce bir lastik

Çoraptan Barbie Elbise Nasıl Yapılır?

Çorap ve makas hazır ise Barbie çoraptan elbise yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle çorabı uzunlamasına olacak şekilde ortadan ikiye katlayın. Daha sonra bunun her iki kenarına makas ile küçük kesikler yapın. Bu şekilde kesip çorabı açtıktan sonra elbise kullanıma hazırdır. Çorap ile yaptığınız elbiseyi bebeğe giydirdikten sonra beline bir lastik geçirebilir ya da ince bir kumaş bağlayabilirsiniz. İsterseniz elbisenin üzerine boncuk ya da küçük parlak taşlar ile süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda çoraptan Barbie elbise yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Çorap ile farklı bir elbise yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için çoraptan elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çoraptan Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Çoraptan Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial