Çorap ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Yapımı

Çorap ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çorap ve tuvalet kağıdı rulosu ile kalemlik yapımı elinizdeki birçok artık malzemeyi değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm uygulanmasıdır. Evde tek kalan ya da küçülen çoraplar varsa bunları kalemlik yapımı için kullanabilirsiniz. Biten tuvalet kağıdı rulosu ve milkshake ambalajı da bu uygulama esnasında değerlendirebileceğiniz malzemeler arasında bulunmaktadır. Çalışma masasının üzerine yakışacak bir tasarım yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çorap ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu evde yapılan geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu karton ruloları boyayarak ya da üzerlerini kaplayarak çok güzel dekoratif süsler yapılabilir. Ruloya kaplama yapmak için elinizdeki artık kağıt ya da kumaşları kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun küçülen çorapları da tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik yaparken işinize yarayabilir.

Çorap ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Yapımı-1
Çorap ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • 1 tane çorap
 • 1 tane milkshake ambalajı
 • Makas
 • Yapıştırıcı

Çorap ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Nasıl Yapılır?

 • Milkshake ambalajının üzerindeki kaplamayı çıkarmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için ambalajın kenarına makas ile kesik yapmanız yeterli. Bu şekilde kaplamayı rahatlıkla çıkarabilirsiniz.
 • Ambalajın ağız kısmını makas ile keserek sert kısmı çıkarın.
 • Sonraki aşamada ambalaja makas yardımı ile eşit kalınlıkta şeritler halinde kesikler yapın. Bunu yaparken alttan biraz pay bırakmayı unutmayın.
 • Bu şeritlerin üst kısmını makas ile hafifçe yuvarlayarak kesin ve sonrasında bunları dışa doğru açtırarak çiçek şekline getirin.
 • Tuvalet kağıdı rulosuna kaplama yapmak için çorabın uç kısmındaki fazlalığı kesin ve sonrasında bunu ruloya geçirin. İçe kıvırdığınız yerleri yapışkan ile yapıştırarak kaplama yapımını tamamlayabilirsiniz.
 • Son olarak milkshake ambalajı ile yaptığınız çiçeği ters çevirin ve bunun alt tarafını tuvalet kağıdı rulosuna geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra kalemlik yapımı tamamlanmış oluyor. Daha şık bir görünüm olması için eva ya da başka malzemeler kullanarak süsleme yapabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosuna kaplama yapmak için eva ya da keçe de kullanılabillir. Kullanılmayan kıyafetlerin kol kısmı da kaplama yapımında işinize yarayabilir. Evde bu kolay geri dönüşüm uygulamasını denemek isteyenler için aşağıda çorap ve tuvalet kağıdı rulosu ile kalemlik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz geri dönüşüm çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız keçe ve tuvalet kağıdı rulosu ile kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın