El İşleri

Çorap Kukla Yapımı

Çorap Kukla Yapımı

Çorap kukla yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir çalışmadır. Son dönemlerde çoraplarla yapılan birçok dikkat çekici kendin yap projesine rastlamaktayız. Özellikle çocuklara oyuncak yapımında çorap sıkça kullanılmaktadır. Çorapların içi doldurularak yapılan bu oyuncakların yanı sıra içleri doldurulmadan kullanılan çorap kuklalar da vardır. Siz de evde çocuğunuz için sevimli bir kukla yapmak istiyorsanız yazımızın devamında çorap kukla yapımı hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Çorap Kukla Yapımında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Çorap kukla yapmak için öncelikle bir çoraba ihtiyaç vardır. Bu çorap ele geçirileceği için biraz uzun olması gerekmektedir. Kuklaya ağız yapmak için istediğiniz renkte bir keçe de lazımdır. Kuklayı yaparken kullanacağınız figüre göre saç, göz, ağız  ve diğer parçalar için de çeşitli aksesuarlar gerekmektedir. Kuklaya göz yapmak için düğme, oyuncak göz ya da boncuk gibi malzemeler kullanılabilir. Hayvan figürü yapacaksanız bunun kulakları için keçe, tüyleri için de yün ip kullanabilirsiniz. Kukla yapımında kumaş ve düğme gibi artık malzemeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüm bu malzemelere ek olarak iğne, iplik ve makas da gereklidir.

Çorap Kukla Nasıl Yapılır?

Çorap kukla nasıl yapılır? diye merak edenler için örnek görseller eşliğinde konu hakkındaki bilgileri paylaşıyoruz. İlk olarak çorabın ayak kısmının ucunu makas yardımı ile ortadan ikiye kesin. Kestiğiniz bu yere uygun boyutta bir keçe keserek dikin. Bu kısıma parmaklarınızı geçireceğiniz kesme ve dikme işlemini dikkatli yapmanız gerekiyor. Kuklanın ağzını bu şekilde yaptıktan sonra göz ve diğer parçaları yapmaya geçebilirsiniz.

İsterseniz çorap kullanarak aşağıdaki gibi at ve maymun gibi hayvanlar yapabilirsiniz. Atın gözleri ve burun delikleri için küçük düğmeler, kulakları için keçe ve yeleleri için de uygun renkte yün ip kullanabilirsiniz.

Çorap Kukla Yapımı

Çorap Kukla Yapımı

Bir çorap, düğme ve yün kullanarak aşağıdaki gibi sevimli bir el kuklası yapmanız mümkün.

Çorap Kukla

Çorap Kukla

Çorap kukla yapımında başka çalışmalardan artan birçok malzeme ve aksesuarı değerlendirmeniz mümkün. Bu şekilde 2 tane çorap kukla yaparak çocuğunuzla birlikte bunları elinize geçirerek birlikte eğlenebilirsiniz.

Çorap Kukla-1

Çorap Kukla-1

Siz de evde çocuğunuz için sevimli bir kukla yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız, çorap kukla yapımı resimli anlatım bu konuda size ilham verebilir.

Çorap Kukla Yapımı Resimli Anlatım

Çorap Kukla Yapımı Resimli Anlatım

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top