Çocuklar için Kalpli Pano Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/cocuklar-icin-kalpli-pano-yapimi/
Pinterest

Çocuklar için kalpli pano yapımı kolay bir el işi çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Küçük çocukların yaptığı el işi çalışmalarında çoğunlukla fon kartonu ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Çocuklar bu malzemeleri kullanarak keyifli vakit geçirirken birçok yeni şey de öğrenebilirler. Son dönemlerde çocukların eva kağıdı ile yaptıkları çalışmalar dikkat çekmektedir. Düz ya da simli eva kullanılarak kalp, çiçek ve çeşitli hayvan figürleri yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada da fon kartonu ve eva kullanılarak güzel bir pano yapılıyor.

Çocuklar için Kalpli Pano Yapımı

Kalpli pano yapımı çok kolay bir el işi çalışması olduğu için çocuklar rahatlıkla yapabilirler. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte güzel bir kalpli pano yapabilir ve bunu onun odasında dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Tasarımı kendisine ait bir panoyu duvarında görmek çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Bu çalışmayı evde yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte fon kartonu
  • Farklı renklerde eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Kalpli Pano Nasıl Yapılır?

İlk olarak panoyu yapmak için nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Panoya kalplerin yanı sıra fon kartonundan istediğiniz herhangi bir figür yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada fon kartonu ile kavanoz yapılmış. İsterseniz siz de kavanoz yapabilirsiniz. Şimdi gelelim uygulamanın yapılışını.

  • İlk olarak fon kartonuna kalem ile kavanoz ya da farklı bir figür çizmekle işe başlayın. Daha sonra bunu makas ile kesin ve diğer fon kartonuna yapıştırın.
  • Sonraki aşamada evaların üzerine farklı büyüklükte kalpler çizin ve bunları da kavanozun üzerine ve etrafına yapıştırarak uygulamayı tamamlayın. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı olan evalardan kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmanıza gerek kalmayacaktır.
  • Elinizde küçük çıkartmalar varsa bunları da yaptığınız panoyu süslemek için kullanabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay el işi çalışması sayesinde çocuğunuzun odasında kullanmak için güzel bir dekor ürünü yapabilirsiniz. İsterseniz panoyu yaparken kalp yerine çiçek ya da yıldız gibi farklı figürlerde kullanmanız mümkün. Bu uygulamayı yapmak isteyenlerin daha iyi fikir sahibi olmaları için aşağıda çocuklar için pano yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Okul öncesi çocukların yapabileceği kolay bir el işi çalışması arıyorsanız daha önceden paylaştığımız, kavanozdan cam adam yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kalpli Pano
Kalpli Pano

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir