Çocuklar için Atkı Bere Modelleri

Sosyal medyada paylaş

Çocuklar için atkı bere modelleri konumuzda sezonun en şık tasarımlarını sizlerle paylaşıyoruz. Havaların soğumaya başladığı şu günlerde yünler ortaya çıkmışken çocukları ısıtacak birbirinden güzel atkı ve bereler yapabilirsiniz. Dışarıdan aldığımız bu tür aksesuarlar elde örülen kadar sıcak tutmadığı ve kullanışlı olmadığı için örgü örmeyi biliyorsanız kendiniz yapabilirsiniz. Bazı çocuklara atkı ve bere taktırmak zor olsa da sizin el emeğiniz olan bir atkı veya bereye kolay kolay hayır demeyeceklerdir.

Çocuklar için atkı ve bere yaparken onların hoşuna gidecek renkleri seçerseniz bunu severek kullanacaklardır. Şık görünsün diye ağır örnekler kullanmanız sizin işinizi zorlaştıracağı gibi çocuklarınızın da hoşuna gitmeyebilir. Bu nedenle atkı ve bere örmek için daha zarif ve basit modellere yönelebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar tekli ya da ikili lastik ve pirinç örneği gibi fazla zorlanmayacakları örnekleri seçebilirler. Yün işlerinde renk kadar ipin kalınlığı ve yapısı da önemlidir. Çok kalın ip ile yapılan yün işleri çabuk örülse de kaba görünebilir. Çok ince ip kullanıldığında da sıcak tutmayabilir. Orta kalınlıkta bir yün seçimi sayesinde şık ve sıcak tutacak aksesuarlar yapabilirsiniz. Çocukların hassas cildini de göz önünde bulundurarak, onlarda alerjik reaksiyona neden olmayacak ipleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Atkı ve bere için sade ve basit bir örnek tercih ettiyseniz bunu tek renk örmek yerine farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Bu şekilde basit bir model bile daha modern ve şık görünecektir.

Mevsimlik atkı ve bere yaparken delikli örnekleri tercih edebilirsiniz. Kışın soğuklarda daha iyi bir koruma için soğuğu geçirmeyecek sıkı örnekler idealdir. Atkı ve bere yapımını şiş ya da tığ ile yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin el becerinize ve kullanacağınız örneğe bağlı. Ponponlu modeller küçük çocuklar için uygundur fakat yaşı biraz büyük olan çocuklar bu tarz modellerden hoşlanmayabilirler. Onlara yapacağınız atkı ve bere modellerini seçerken zevklerine uygun tercihler yapmaya özen göstermelisiniz. Stres atmak ve evde keyifli vakit geçirmek için en ideal el işi çalışması atkı ya da bere yapmaktır. Bunlar sizi zorlamayacağı ve çabuk biteceği için sıkılmadan yapabilirsiniz.

Çocuğunuz için atkı ve bere örmenin keyfini yaşamak istiyorsanız hemen ipleri alıp işe girişebilirsiniz. Aşağıda sizlerle 2017 çocuk atkı bere modelleri ile ilgili görselleri paylaşıyoruz. Bunları inceleyerek siz de kolay yapabileceğiniz ve çocuğunuzun hoşuna gidecek en uygun modeli seçebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial