Çocuk Taytından Barbie Kıyafet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Küçük çocuklar çabuk büyüdükleri için genelde kıyafetleri yeni bir şekilde kalır. Böyle bir durumda küçülen kıyafeti atmak yerine değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Sizlere bu konuda ilham vermek için yazımızda çocuk taytından Barbie kıyafet yapımını anlatıyoruz. Çocuk taytından dikişsiz Barbie kıyafet yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çocuk Taytından Barbie Kıyafet Yapımı

Barbie için kıyafet yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız dikişsiz kıyafet yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için kumaş üzerinde bazı kesim tekniklerini uygulamanız yeterlidir. Elinizdeki artık kumaşlardan, çorap ve giymediğiniz kıyafetlerden Barbie bebek için çok güzel giysiler yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kıyafet yapmak için çocuk taytı kullanılmış. Üzerinde süslemeler olan tayt sizlerin de gördüğü gibi şık bir kıyafete dönüşmüş. Siz de el becerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Barbie Kıyafet
Barbie Kıyafet

Gerekli Malzemeler

  • Kullanılmayan bir çocuk tartı
  • İz sabunu veya kalem
  • Makas

Çocuk Taytı ile Barbie Kıyafet Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında tayt yerine başka kıyafetler de kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise dikişsiz Barbie kıyafet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kıyafetten düz bir parça kesin.
  • Bu kumaşın üzerine daire şeklinde bir nesne yerleştirerek etrafından iz kalemi veya kalem ile geçin.
  • Eteğin uzun olmasını isterseniz büyük bir tabak kullanabilirsiniz.
  • Çizdiğiniz daireyi makas ile keserek çıkarın ve bunu dörde katlayın ve sivri kenarından küçük bir parça kesin.
  • Bu şekilde eteği yaptıktan sonra aynı kumaştan üst için de 2-3 parmak genişliğinde uzun bir şerit kesin.
  • Bunu bebeğin üst kısmına sararak arkadan sıkıca bağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra dikişsiz Barbie kıyafet yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde çocuğunuzun küçülen kıyafetleri ile çok şık giysiler tasarlayabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda dikişsiz Barbie kıyafet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie bebek için kolay temizlik malzemesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız minyatür diş fırçası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie Kıyafet Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Kıyafet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial