Çocuk Odası için Ponponlu Sarkaç Süs Yapımı

Çocuk Odası için Ponponlu Sarkaç Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuk odası için ponponlu sarkaç süs yapımı bebek odasında farklı bir dekor oluşturmak isteyen annelerin çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz bir el işi çalışmasıdır. Günümüzde rengarenk ponponlardan yapılan süsler dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Bebek ve çocuk odalarını güzelleştirmek için de ponpondan yapılan süsler oldukça idealdir. Bugün sizlere anlatacağımız uygulamayı evde yaparak bebeğinizin beşiğine asmak için güzel bir sarkaç süs tasarlayabilirsiniz. Bu projeyi uygulayarak elinizdeki artık ipleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Aşağıda uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ipler
  • Yuvarlak bir nesne ( ponpon yapımında kullanmak için )
  • Makas
  • Yuvarlak ve içi boş ahşap ya da plastik bir nesne ( sarkaç yapmak için kullanılacak )
  • Yorgan iğnesi

Ponponlu Sarkaç Süs Nasıl Yapılır?

Ponponlu sarkaç süs yapmak için ilk önce yün iplerden ponpon yapmanız gerekiyor. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız yünden ponpon yapımı hakkında birçok kolay yöntemi diğer konularımızda bulabilirsiniz. Sarkaç süs yapımında kullanacağınız ponponların hepsi aynı boyutta ya da farklı büyüklükte olabilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Yeterli sayıda ponpon yaptıktan sonra dekoratif süs yapımına geçebilirsiniz.

  • Görsel bütünlüğü sağlamak için sarkaç süs yapımında kullanacağınız yuvarlak nesneyi ip ile kaplamakla işe başlayabilirsiniz.
  • Yaptığınız ponponları yorgan iğnesi yardımı ile ipe geçirin.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda ponponlu şerit yaptıktan sonra bunları yuvarlak sarkaca bağlayarak aşağıya doğru uzatın.
  • Sarkaç süsü asmak için üst tarafta tüm iplerin ucunu birleştirin ve buraya bir tane ponpon taktıktan sonra süsü bir çengele sabitleyin.

Sarkaç süs yapımı çok kolay bir el işi çalışması olduğu için isteyen herkes evde hiç zorlanmadan yapabilir. Bebekler bu tür süslere bakarak uyumayı çok sevdikleri için bebeği olan anneler bu uygulamayı denemek isteyebilirler. Çocuğunuzun odasını rengarenk ponponlardan oluşan bir süs ile güzelleştirmek isterseniz bu projeyi uygulamayı deneyebilirsiniz. Çocuk odası için dekoratif süs yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda güzel bir örnek paylaşıyoruz. Deneyecek olanlara keyifli çalışmalar dileriz.

Çocuk Odası için Ponponlu Sarkaç Süs Yapımı
Çocuk Odası için Ponponlu Sarkaç Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial