Sosyal medyada paylaş

Çocuk odası için duvar süsü yapımı hakkında bugün sizlerle çok güzel bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocuk odasının duvarlarını süslemek zevkli bir uğraştır. Anneler bu iş için  çoğunlukla kendi yaptıkları dekoratif süsleri kullanmayı tercih ederler. Keçe, eva, fon kartonu, çeşitli kumaşlar ya da plastik malzemeler kullanılarak güzel tasarımlar yapılmaktadır. Küçük çocuğunuz varsa ve odasının duvarını onun hoşuna gidecek şekilde süslemek isterseniz güzel bir araba yolu yapmayı deneyebilirsiniz. Hatta çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Çocuk Odası için Duvar Süsü Yapımı

Evde kolay duvar süsü yapımı denince aklımıza birçok farklı kendin yap çalışması gelmektedir. Herkes evde kendin yap ve hobi çalışmaları yapabilsin diye sizlerle her fırsatta kolay çalışmalar paylaşıyoruz. Bugün paylaştığımız uygulamayı yapmakta oldukça kolay. Erkek çocuklar araba ile oynamayı sevdiği için böyle bir dekor ürünün odasında bulunması onları çok mutlu edebilir. Araba yolu şeklinde duvar süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton, ahşap ya da kontraplak harf
  • Küçük oyuncak arabalar
  • Silikon tabancası
  • Sarı ve beyaz guaj boya
  • Fırça

Dekoratif harfi hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Çocuk Odası için Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Dekoratif harf temin etme imkanınız yoksa bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey; kalın bir karton, kalem ve makas. Kalem ile kartonun üzerine istediğiniz büyüklükte bir harf çizdikten sonra bunu makas ile keserek çıkarın. Bu şekilde araba yolu için zemini hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak harfin üzerine beyaz ve sarı boyalar ile yol çizgilerini yapmakla işe başlayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada silikon tabancası yardımı ile oyuncak arabaları ahşap harfin üzerine belirli aralıklarla yapıştırmanız gerekiyor.
  • Tüm bu aşamaların ardından çocuk odası için duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu matkap ile delerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Kız çocuğunuz varsa onun odasının duvarı için yapacağınız dekoratif süste minik bebekler kullanabilirsiniz. Harfi istediğiniz bir renge boyadıktan sonra bunun üzerine minik oyuncaklar yapıştırarak çok güzel duvar süsleri yapmanız mümkün. Bu uygulamayı evde yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, çocuk odası için duvar süsü resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız çocuk odası için harfi süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çocuk Odası için Duvar Süsü Yapımı
Çocuk Odası için Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial