Genel

Çocuk Atkısı Modelleri

Çocuk atkısı modelleri yapımı kolay ve keyifli örgü çeşitlerinden birisidir. Çocuk atkıları büyüklerinkine oranla daha ince ve küçük yapıldığından fazla el oyalamaz. Rengarenk iplerle örülen ve sevimli figürlerle süslenen bu atkıları örmek anneler için oldukça keyiflidir. Dışarıdan çocuk atkısı satın almak yerine siz de kendi el becerinize ve çocuğunuzun zevkine göre çok güzel atkılar yapabilirsiniz. Çocuk atkısı modelleri arasında zor tasarımlar olduğu kadar yapması kolay modeller de bulunmaktadır. Uygun bir renk ve örnek seçimi ile en basit atkı modeli bile oldukça şık görünebilir. Kışın soğuk havalarda çocuğunuzu ısıtacak sevimli bir atkı yapmak istiyorsanız bu yazımızda paylaşacağımız modeller arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Örgüye yeni başlayanlar kolay çocuk atkısı modelleri yapmayı deneyebilirler. Lastik ya da haroşa olarak çok güzel çocuk atkıları yapabilirsiniz. Bu örnekler basit gelebilir fakat kullandığınız ip sayesinde ortaya harika işler çıkabilir. Ebruli ipler veya kendinden desen çıkaran bebe yünleri bu anlamda çok işinize yarayabilir. Ördüğünüz atkıların uçlarına yapacağınız püskül ve ponponlar da daha hoş bir görünüm oluşturabilir.

Örgü örmek sizin için bir tutku ise bu konudaki marifetinizi çocuğunuza güzel atkı örerek gözler önüne serebilirsiniz. Çocuk atkısı modelleri arasında birbirinden güzel hayvan figürlü tasarımlardan örnekleri aşağıda sizlerle paylaştık. Çocuğunuzun cinsiyetine ve beğenisine göre farklı renklerde kedi, köpek, tavşan gibi figürlerin bulunduğu çok güzel atkılar yapabilirsiniz.

Yaşı küçük olan çocuklar atkı kullanmayı pek sevmedikleri için onlara çizgi film karakterlerinin bulunduğu atkılardan örebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz ördüğünüz atkıyı severek kullanacak ve boynundan çıkarmayı hiç istemeyecektir.

Çocuklar için örgü atkı modelleri arasında birkaç klasik tasarım da paylaştık. Yaşı biraz büyük olan çocuklar hayvan figürleri ya da çizgi film karakterleri olan atkılardan hoşlanmayabilirler. Onlar için beğenecekleri renklerde klasik atkı modellerinden örebilirsiniz. Çocuk atkısı örmek sizi çocukluğunuza götürecek keyifli bir uğraş olduğu için stres atmak açısından faydalı bir uğraş olabilir. Kendi çocuğunuz olmasa bile komşu ya da akrabalarınızın çocukları için bu atkılardan örerek onları sevindirebilirsiniz.

Aşağıda sizlerle kız ve erkek çocuklar için atkı örnekleri paylaşıyoruz. Örgü örmeyi biliyorsanız hemen ip temin ederek atkı örmeye başlayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız atkı modellerinin renklerini kendi zevkinize göre farklı olarak seçebilirsiniz. Çocuğunuzun hassas bir cildi varsa antibakteriyel ip kullanmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde çocuğunuz ona ördüğünüz atkıyı hiçbir rahatsızlık duymadan severek kullanacaktır.

 

arı-mayalı-çocuk-atkısı

 

tavşanlı-çocuk-atkısı

 

puzzle-desenli-çocuk-atkısı

 

çocuklar-için-kolay-kedili-atkı

 

kolay-çocuk-atkısı

 

minyon-figürlü-çocuk-atkısı

 

pembe-haroşa-çocuk-atkısı

 

erkek-çocuklar-için-kedili-atkı

 

örgü-çocuk-atkısı

 

erkek-çocuklar-için-mavi-atkı

 

yıldız-desenli-çocuk-atkısı

 

kurbağalı-çocuk-atkısı

 

hello-kittyli-çocuk-atkısı

 

kız-çocuklar-için-atkı

 

kedili-figürlü-çocuk-atkısı

 

rengarenk-çocuk-atkısı

 

kedili-mavi-çocuk-atkısı

 

kirazlı-çocuk-atkısı

 

köpekli-çocuk-atkısı

 

pembe-çocuk-atkısı

 

Sarı-tığ-işi-çocuk-atkısı

 

yeşil-çiçekli-çocuk-atkısı

 

pepeli-çocuk-atkısı

 

sevimli-çocuk-atkısı

 

tığ-işi-örgü-çocuk-atkısı

 

sünger-boblu-çock-atkısı

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top