Cips Paketinden Yıldızlı Duvar Süsü Yapımı

Cips Paketinden Yıldızlı Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle cips paketinden yıldızlı duvar süsü yapımı başlığı altında evde kolay dekoratif süs yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Cips tüketmeyi seviyorsanız bunların kabını atmak yerine dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Ev dekorasyonunda ay ve yıldız şeklindeki süslemeler sıkça kullanılmaktadır. Siz de evde kolay bir şekilde parlak ay ve yıldız şeklinde dekoratif süsler yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cips Paketinden Yıldızlı Duvar Süsü Yapımı

Evde yıldızlı duvar süsü yapmak için genelde karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılsa da farklı malzemelerle de bu tür dekoratif süsler yapılabilir. Cips paketinin iç tarafı parlak olduğu için bu kısımlar kullanarak evde çok şık yıldızlı duvar süsü yapabilirsiniz.

Cips Paketinden Yıldızlı Duvar Süsü
Cips Paketinden Yıldızlı Duvar Süsü

Evde karton kutu varsa bunu da dekoratif süs yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yıldızlı duvar süsü yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Cips paketi
  • Karton
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında yapacağınız dekoratif süsleri duvara sabitlemek için çift taraflı bant kullanabilirsiniz.

Cips Paketi ile Yıldızlı Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Aydede ve yıldız çizmek için uygulama öncesinde kalıp hazırlayabilirsiniz. Kolay aydede kalıbı çıkarmak için daha önce paylaştığımız aydede kalıbı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Uygulama öncesinde cips paketini makas yardımı ile keserek düz bir parça haline getirin. Paketin iç tarafını güzelce silerek temizleyin. Daha sonra bir kartona yapmak istediğiniz ay ve yıldız süslerine uygun boyutta kalıp hazırlayın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından yıldızlı duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Karton kutuyu düz bir şekilde açtıktan sonra bunun üzerine 1 tane ay ve birkaç tane de yıldız çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek dikkatli bir şekilde kesin.
  • Sonraki aşamada cips paketinden kestiğiniz parçaları hazırladığınız ay ve yıldızların üzerine parlak yerleri üste gelecek şekilde yapıştırın. Fazlalıkları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra cips paketinden yıldızlı duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak süsleri duvara yapıştırabilirsiniz. İsterseniz bunları ip ile birbirine tutturarak sarkaç süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız cips paketi ile yıldızlı duvar süsü resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tarz geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız süt kutusu ile yıldızlı duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cips Paketinden Yıldızlı Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Cips Paketinden Yıldızlı Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial