Çift Taraflı Bant Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Her iki tarafı da yapışkanlı olan çift taraflı bant duvara ve çeşitli yüzeylere nesneleri yapıştırmak için kullanılır. Evde çift taraflı bant yoksa ve acilen lazımsa size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Ev yapımı çift taraflı bant ile duvara kağıt veya karton gibi çok ağır olmayan dekoratif süsleri yapıştırabilirsiniz. Evde sticker yaptığınız zaman bunları yapıştırmak için de ev yapımı çift taraflı bant işinize yarayacaktır. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yazımızın devamında çift taraflı bant yapımı hakkında kolay bir kendin yap çalışması bulabilirsiniz.

Çift Taraflı Bant Yapımı

Evde çift taraflı bant yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Biz sizlerle bu yöntemlerden en kolay olanını paylaşıyoruz. Sadece bant kullanarak çift taraflı bant yapmak isterseniz bu pratik yöntemi tercih edebilirsiniz. Yapacağınız şeffaf çift taraflı bandı sticker yapıştırmak için ya da duvara çok ağır olmayan dekoratif süsleri yapıştırmak için kullanabilirsiniz. Çift taraflı bandı uzun yaptıysanız kullandıktan sonra geri kalanını bitmiş bir bandın rulosuna veya pişirme kağıdına yapıştırarak muhafaza edebilirsiniz. Evde koli bandı varsa hemen bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Çift Taraflı Bant
Çift Taraflı Bant

Gerekli Malzemeler

  • Koli bandı
  • Makas

Çift Taraflı Bant Nasıl Yapılır?

Elinizde koli bandı varsa istediğiniz her zaman kolaylıkla çift taraflı bant yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken koli bandını makas ile istediğiniz uzunlukta kesmek. Uygulamayı kolay yapabilmek için bandı çok uzun kesmemenizi tavsiye ediyoruz. Koli bandını kestikten sonra bunu yapışkanlı tarafı üstlerde kalacak bir rulo haline getirmeniz gerekiyor. Koli bandını enlemesine tutun ve bu sırada yapışkanlı tarafı altta olsun. Daha sonra bandı dikkatli bir şekilde yapışkanlı yeri dışa gelecek şekilde katlayın. Bu şekilde elinizde alt ve üst kısmı yapışkanlı ( çift taraflı ) bant olacaktır. Bu bandı makas ile istediğiniz boyutta keserek kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde çift taraflı bant nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaştık. Bu kolay yöntem sayesinde sadece tek malzeme ile kısa sürede çift taraflı bant yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda çift taraflı bant yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay bir şekilde desenli bant yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız desenli bant nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Çift Taraflı Bant Yapımı Resimli Anlatım
Çift Taraflı Bant Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial