Çiçek Not Tutacağı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle elinizdeki plastik kapakları değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Asitli içecekler, süt ve meyve suyu kutularının kapakları ile evde çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Bu konuda size fikir verebilmek için çiçek not tutacağı yapımı paylaşıyoruz. Evde biriktirdiğiniz kapaklar varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Çiçek şeklindeki not tutucu güzel görünümü ile çalışma masanıza farklı bir hava katacaktır. Uygulamanın detayları için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Çiçek Not Tutacağı Yapımı

Evde not tutacağı yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Mandal kıskaçlı olduğu için bu tür çalışmalar için uygun bir malzemedir. Bir mandalın üzerini boyayıp ya da  istediğiniz malzeme ile süsleyip bunun arkasına mıknatıs yapıştırarak magnet şeklinde şık bir not tutacağı yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız mandal ile magnet notluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Masa üzerinde kullanabileceğiniz bir not tutacağı yapmak isterseniz plastik kapakları kullanabilirsiniz. Uygun renk ve boyutta kapakları kullanarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 7 tane plastik kapak
  • 1 tane ataç
  • Plastik kapağa delik açmak için raptiye veya buna benzer sivri uçlu bir nesne.
  • Silikon tabancası

Bunların dışında süsleme yapmak isterseniz arkası yapışkanlı eva kullanabilirsiniz. Plastik kapaklardan birisine çiçeğin sap kısmı yerleştirileceği için o kapak diğerlerinden biraz daha büyük olmalıdır. Çiçeğin ortasının yapılacağı kapak da diğerlerinden farklı renkte olursa şekil daha belirgin hale gelecektir.

Çiçek Not Tutacağı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise çiçek not tutacağı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kapaklardan birinin yan tarafına falçata yardımı ile kağıt geçecek şekilde kesin yapın.
  • Sonrasında aynı renk olan 5 tane plastik kapağı daire oluşturacak şekilde birbirine yapıştırın.
  • Bu dairenin ortasına farklı renkte bir kapak yapıştırarak çiçek oluşturabilirsiniz.
Çiçek Not Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım
Çiçek Not Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım
  • Çiçeğin sapını yapmak için atacı elinizle düz bir şekilde açarak tel haline getirin.
  • Büyük bir kapağın ortasına sivri bir nesne ile delik açarak bu teli yapıştırarak sabitleyin.
  • Yapmış olduğunuz çiçeğin arkasını çevirerek hazırladığınız sapı resimde gördüğünüz gibi güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra plastik kapaklarla çiçek not tutacağı yapımı tamamlanmış oluyor. Uygulamanın yapımında beyaz kapak kullanıyorsanız bunu istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Çiçeği süslemek için örnek çalışmadaki gibi küçük eva parçaları kullanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz not tutacağını masanızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Yazdığınız notu tutucunun üst kısmındaki kesiğe yerleştirebilirsiniz. Pet şişe kapakları ile güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz, plastik kapaklarla çiçek nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial