Ceviz Kabuğu ile Ayna Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ceviz kabuğu ile ayna süslemesi yapımı başlığı altında sizlerle evde keyif alarak yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kenarı ince çerçeveli küçük bir aynanız varsa buna süsleme yaparak daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Evde dekoratif ürün tasarlarken bunları süslemek için farklı malzemeler kullanılabilir. Pul, boncuk ve parlak taşların yanı sıra kabak çekirdeği, fındık ve ceviz kabukları da süsleme yapmak için kullanılabilir. Biz bugün sizlerle ceviz ile süsleme yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde ceviz kabuğu ile ayna süslemesi yapmak isterseniz gerekliolan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ceviz Kabuğu ile Ayna Süslemesi Yapımı

Evde ayna süslemesi yapmak için farklı yöntemler uygulanabilirsiniz. Kullanacağınız aynanın çerçevesi yoksa buna çerçeve yapmayı düşünebilirsiniz. Ayna çerçevesi yapmak için karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılabilir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada aynanın çerçevesi olduğu için buna süsleme yapılmış. Siz de böyle bir süsleme yapmak isterseniz çerçevenin etrafını kaplayacak sayıda ceviz kabuğu temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Ceviz Kabuğu ile Ayna Süslemesi Yapımı-1
Ceviz Kabuğu ile Ayna Süslemesi Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • Küçük bir ayna
 • Ceviz kabuğu
 • İstediğiniz renkte akrilik boya
 • Fırça
 • Silikon tabancası
 • İnce bir kurdele
 • Küçük parlak bir taş ya da pul

Yapacağınız tasarımın daha şık görünmesini isterseniz ceviz kabuklarını boyadıktan sonra vernik sürebilirsiniz.

Ceviz Kabuğu ile Ayna Süslemesi Yapımı

Ceviz kabukları ve diğer malzemeler hazır ise ayna süslemesi yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak ceviz kabuklarını boyamakla işe başlamanız gerekiyor. Kabukların hepsini aynı ya da farklı renklerde boyayabilirsiniz.
 • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra isterseniz vernik sürebilirsiniz.
 • Ceviz kabuklarını renklendirdikten sonra bunları silikon tabancası yardımı ile ayna çerçevesine yapıştırın.
 • Çerçevenin tamamını bu şekilde kapladıktan sonra kurdeleden bir parça kesin ve bununla halka yapın.
 • Bu halkayı ayna çerçevesinin üst tarafına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra ayna çerçevesi süslemesi yapımı tamamdır. Bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Aynı uygulamayı farklı malzemeler kullanarakda yapabilirsiniz. İsterseniz boyamayı metalik ya da simli boya ile yaparak daha şık bir tasatıma imza atabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda ceviz kabuğu ile ayna süslemesi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde cevzi kabuğu ile güzel bir dekotatif süs tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız ceviz kabuğu ve ağaç dalı ile dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ceviz Kabuğu ile Ayna Süslemesi Yapımı-2
Ceviz Kabuğu ile Ayna Süslemesi Yapımı-2

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial