Sosyal medyada paylaş

Cd’den minyatür masa yapımı çocuklarınızla birlikte uygulayabileceğiniz çok güzel bir geri dönüşüm projesidir. Hepimizin evinde kıyıda köşede eski bir cd bulunur. Bunları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa onların tükettiği puding ve meyveli yoğurt gibi gıdaların plastik kaplarını da atmayıp bizim yaptığımız gibi değerlendirmeniz mümkün. Günümüzde eski cd’ler kullanılarak çok güzel dekoratif ürünler ve oyuncaklar yapılmaktadır. Biz de elimizdeki imkanları ve hayal gücümüzü kullanarak sizler için çok kolay ve keyifli bir çalışma hazırladık. Cd’den minyatür masa yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski bir cd
  • Desenli kağıt ( cd’nin üzerini kaplamak için )
  • Yapıştırıcı
  • Makas
  • Küçük bir plastik kap ( masanın ayağını yapmak için )

Masa ayağı yapmak için plastik kap olarak çocukların yediği tek porsiyonluk puding ya da meyveli yoğurt kaplarını kullanabilirsiniz. Bunlar yoksa yumurta kolilerinin çıkıntılı yerlerini keserek masa ayağı yapmak için kullanabilirsiniz.

Bu keyifli çalışmayı denemek isteyenler aşağıda cd’den minyatür masa nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulabilirler. Yapacak olanlara keyifli çalışmalar diliyoruz.

  • Biz cd’nin üzerini kaplamak için desenini beğendiğimiz bir takvimin kağıdını kullandık. Siz de elinizin altındaki herhangi bir desenli kağıdı kullanabilirsiniz. Eğer bu yoksa düz bir kağıtla da kaplama yapabilirsiniz. Kağıdın üzerine cd’yi yerleştirin ve kalem ile etrafını çizin.
  • Çizdiğiniz yuvarlak parçayı makas ile güzelce keserek çıkarın.
  • Desenli kağıdı cd’nin üzerine yapıştırın. Biraz elinizle bastırarak kurumasını bekleyin.
  • Bu şekilde masanın üst kısmı yapıldıktan sonra sıra ayağını yapmaya geldi.
  • Önce cd’nin alt tarafına bir kağıt yapıştırın. Bu kuruduktan sonra küçük plastik kabı yapışkan ile tam ortaya sabitleyin.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür yuvarlak masa hazır. İster çocuğunuza verin oynasın, ister dekoratif bir süs olarak kullanın. Dilerseniz minyatür masanın üzerine kumaş ya da örgü ile küçük bir örtü yapıp daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Elinizde eski cd yoksa minyatür masa yapmak için karton da kullanabilirsiniz.

Aşağıda cd’den minyatür masa yapımı resimli anlatım veriyoruz. Resimlere bakarak uygulamanın tüm aşamalarını detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Minyatür masayı yaptıktan sonra bizim gibi küçük meyveli yoğurt kaplarını da tabure olarak kullanabilirsiniz.

cd-den-minyatur-masa-yapimi

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial