Cd’den Çocuk Odasına Dekoratif Süs Yapımı

Cd'den Çocuk Odasına Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd’den çocuk odasına dekoratif süs yapımı hayal gücünüzü özgürce kullanabileceğiniz bir uygulama olarak çok hoşunuza gidebilir. Evinizdeki eski cd’leri atmak yerine sizi çocukluğunuza götürecek keyifli bir çalışama yapabilirsiniz. Hatta bu eğlenceli çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde beraber güzel vakit geçirebilirsiniz. Çocuk odasının dekorasyonunda çoğunlukla onların hoşuna gidecek sevimli hayvan figürleri kullanıldığı için biz de bugün sizlerle bu konuda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Elinizin altında kullanılmayan cd’ler varsa siz de bunları kullanarak çocuğunuzun odasını daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Cd’den Çocuk Odasına Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Cd ile dekoratif süs yapmak için keçe kumaş ya da renkli el işi kağıdı kullanabilirsiniz. İlk resimde gördüğünüz gibi keçe ya da el işi kağıdı ile çiçek şeklinde bir parça kesip bunun üzerine cd yapıştırarak güzel bir çiçek yapabilirsiniz.

2 tane cd ve renkli el işi kağıdı ile çocuk odasının dekorunda kullanmak üzere sevimli bir horoz yapabilirsiniz. İsterseniz horoz yerine fil ya da tavşan da yapmanız mümkün.

El becerinize ve elinizdeki malzemelere göre köpek, zürafa ve kurbağa gibi sevimi hayvan figürleri yapmayı da deneyebilirsiniz. Elinizde keçe ya da renkli el işi kağıdı olmasa bile 4 tane cd ve kağıt kullanarak resimde gördüğünüz gibi bir köpek yapabilirsiniz.

Aşağıda paylaştığımız örnek çalışmaların dışında cd ile farklı dekoratif süsler de yapabilirsiniz. Cd’lerin üzerine oyuncak göz ya da düğme yapıştırdıktan sonra bunlara elinizdeki malzemelerden kulak, tüy ve kuyruk yaparak da hayvan şekli verebilirsiniz. Hayvan resimleri kesip bunları cd’lerin üzerine yapıştırarak da çocuk odası için dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu konuda hayal gücünüzü kullandığınızda hem eski cd’leri hem de elinizdeki diğer artık malzemeleri değerlendirebilirsiniz.

Aşağıda sizlerle paylaştığımız cd ile yapılan hayvan figürleri bu konuda ilham verebilir. Kendi tasarımınız olan hayvan figürlerini çocuğunuzun odasının duvarına ya da kapısının arkasına asarak odasını daha sevimli bir hale getirmeniz mümkün. Elinizde kullanılmayan cd varsa hemen kolları sıvayarak çocuğunuzla birlikte eğlenceli bir çalışma yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Cd'den Çocuk Odasına Dekoratif Süs Yapımı
Cd’den Çocuk Odasına Dekoratif Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial