Cd'den Bileklik Yapımı-1
Sosyal medyada paylaş

CD’den bileklik yapımı çalışması ile eskiyen bilekliğinizi yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bu pratik takı tasırımı, bileklik yenileme çalışmasının yanı sıra yeni  bileklik yapmak için de kullanılabilir. CD’ler parlak yüzeyleri nedeni ile günümüzde birçok dekoratif ürün ve aksesuar yapımında kullanılmaktadır. Bugün sizlere bahsedeceğimiz çalışma da eski CD’leri değerlendirmek için yapılabilecek çok keyifli bir uygulama. Parlak ve gösterişli aksesuarlar kullanmaktan hoşlanıyorsanız evdeki eski CD’leri bu uygulama için kullanabilirsiniz. Sizlere bahsedeceğimiz bu takı tasarımı projesi, uygulama yönünden kolay olduğu kadar az masraf içermesi bakımından da son derece avantajlıdır. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için orjinal bir takı yapmak isterseniz aşağıda CD’den bileklik yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski bir CD
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Fırça ( bilekliğe yapışkan sürmek için kullanılacak )
  • Metal ya da plastik bir bileklik

Not: Rahat çalışabilmek için kullanacağınız bilekliğin yüzeyinin pürüzsüz olması gerekiyor. Bilekliğin malzemesine uygun sağlam bir yapıştırıcı sayesinde çalışmayı hiç zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

CD’den bileklik nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız aşağıda adım adım eski CD’den bileklik yapımını anlatıyoruz. Projeyi denemek isteyenlere keyifli çalışmalar dileriz.

  • Bilekliğin üzerine kaplanacak olan CD’nin küçük parçalar haline getirilmesi gerekiyor. Bunun için makas yardımı ile CD’yi küçük parçalara ayırın.
  • Kesmiş olduğunuz CD’lerin parlak taraflarını bilekliğin üzerine yapıştırmanız gerekiyor.
  • CD’nin üzerine fırça yardımı ile yapışkan sürün. Parlak parçaları yapıştırırken diğer yerlerdeki yapışkanlar kuruyabilir. Bu nedenle yapıştırma işlemini parça parça yapabilirsiniz.
  • Bilekliğin her yerini parlak parçalarla kapladıktan sonra sürdüğünüz yapışkanın kurumasını bekleyin. Yapışkan kuruduktan sonra bilekliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yöntemi eskiyen küpe ve kolyelerinizi yenilemek için de kullanabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosunu istediğiniz kalınlıkta kesip, bunun üzerini CD parçaları ile kaplayarak da çok güzel bir bileklik yapmanız mümkün. Takı tasarımı yapmaya yeni başlayanlar için oldukça ideal olan bu çalışma küçük kızlara bileklik yapmak için de uygulanabilir.

Bu kolay takı tasarımı çalışması dikkatinizi çektiyse siz de evde hiç zorlanmadan rahatlıkla yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda CD’den bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

cd-den-bileklik-yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial