Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs Yapımı

Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd ve düğmelerle dekoratif süs yapımı isteyen herkesin evde yapabileceği kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Çoğumuzun evinde tek kalmış düğmeler bulunmaktadır. Bu düğmeleri değerlendirmek isterseniz yazımızda anlatacağımız kendin yap çalışmasını tercih edebilirsiniz. Rengarenk düğmelerle güzel bir dekoratif süs yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs Yapımı

Evde kolay bir şekilde dekoratif süs yapmak isterseniz boncuk, pul ya da küçük parlak taş gibi süsleme malzemelerini bir karton ya da buna benzer sert bir yüzeye yapıştırabilirsiniz. Evde kullanmadığınız cd varsa bunu zemin olarak kullanarak üzerine istediğiniz malzemeler ile zevkinize göre süsleme yapabilirsiniz. Elinizde tek kaldığı için kullanmadığınız düğmeler varsa bunları da süsleme yapmak için kullanmanız mümkün. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe ilk olarak listedeki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs
Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane kullanılmayan cd
  •  Cd’ leri kaplamaya yetecek sayıda düğme
  •  Silikon tabancası
Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs-1
Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs-1

Cd ve Düğmelerle Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Cd ve düğmeler hazır ise bunlarla güzel bir dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Düğmeleri yapıştırmaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Elinizdeki düğme sayısına göre cd’nin üzerini tamamen düğme ile kaplayabilir ya da sadece belirli yerlere düğme yapıştırarak farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz.
  • Cd’yi düz bir zemine parlak tarafı size bakacak şekilde yerleştirin.
  • Sonrasında düğmeleri tek tek cd’nin üzerine yapıştırın.
  • Bu şekilde cd’nin üzerini düğmelerle kapladıktan sonra dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu güzel süsü masa ya da sehpanı üzerine koyabileceğiniz gibi isterseniz ince bir kurdele ya da ip yardımı ile duvara asabilirsiniz. Aynı uygulamayı düğme yerine pul ya da parlak taşlar kullanarak da yapmanız mümkün. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda cd ve düğmelerle dekoratif süs yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay dekoratif süs yapabileceğiniz bir örnek çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız kağıt tabaktan kalpli dekoratif tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın