Cd ve Çorap ile Balon Süs Yapımı

Cd ve Çorap ile Balon Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd ve çorap ile balon süs yapımı çok kolay bir geri dönüşüm projesi olduğu için okul öncesi çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Çoğumuzun evinde kullanılmayan çorap ve eski cd’ler bulunmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamayı yaparak hem çorapları hem de cd’leri değerlendirebilirsiniz. Dikiş ya da yapıştırıcı kullanılmaması da uygulamayı daha kolay ve eğlenceli hale getirmektedir. Evde çoraptan balon süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Cd ve Çorap ile Balon Süs Yapımı

Evde çorap ile balon süs yapımı oldukça kolaydır. Çocuğunuzun küçülen çorapları varsa bunlarla onu odasının dekorunda kullanmak için sevimli balon süsler tasarlayabilirsiniz. Biz uygulamanın yapımında eski cd kullandık. Evde cd yoksa yuvarlak kestiğiniz kartonları kullanarak da uygulamayı yapabilirsiniz. İsterseniz çorapların içine elyaf doldurarak daha kabarık balonlar da yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Cd ve Çorap ile Balon Süs
Cd ve Çorap ile Balon Süs

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane kullanılmayan cd
  • 2 tane aynı ya da farklı çorap
  • Çorapların ucuna bağlamak için ip parçası
  • Eva
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Cd ve Çorap ile Balon Süs Nasıl Yapılır?

Evde tek kalan ya da altı aşındığı için kullanılmayan çorapları bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde değerlendirebilirsiniz. Malzemeler hazır ise dekoratif süs yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Balonu yapmak için cd’yi çorabın içine düzgün bir şekilde yerleştirin.
  • Sonrasında çorabın alttaki açık kısmını büzdürerek bir ip parçası ile sıkıca bağlayın.
  • Bu şekilde balonları yaptıktan sonra evadan çiçek, kuş, kalp, yıldız gibi istediğiniz figürleri hazırlayarak bunları balonların üzerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra çorap ile balon süs yapımı tamamlanmış oluyor. Bunları ince bir kurdele ya da ip yardımı ile istediğiniz yere asabilirsiniz. Odasında rengarenk balon şeklinde süslemeler bulunması çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Yapacağınız bu dekoratif süsleri doğum günü ve yılbaşı gibi özel günlerde evinizde süsleme yaparken de kullanabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda cd ve çorap ile balon süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Çocuğunuz için çorap ile sevimli bir oyuncak yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çoraptan dansöz kukla yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde kullanılmayan külotlu çorap varsa bunu değerlendirmek için daha önce paylaştığımız külotlu çorap ile tırtıl yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cd ve Çorap ile Balon Süs Yapımı Resimli Anlatım
Cd ve Çorap ile Balon Süs Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın