Cd Nasıl Kesilir Videolu Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Cd nasıl kesilir videolu anlatım yazımızı okuduktan sonra eski cd’lerle çok güzel dekoratif süsler yapmayı öğrenebilirsiniz. Cd, hem şekil hem de görünüm olarak dekoratif ürün yapımına son derece uygun bir malzemedir. Bunlarla bardak altlığı, mumluk, duvar süsü gibi birçok farklı dekoratif süs yapılabilir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada cd’ler kesilerek bunlara farklı şekiller verilmektedir. Siz de evdeki eski cd’leri değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cd Nasıl Kesilir Videolu Anlatım

Evde dekoratif süs yapımında boncuk ve parlak taşlar sıkça kullanılmaktadır. Cd’lerin parlak bir yüzeyi olduğu için bunları farklı şekillerde keserek süsleme yapımında kullanabilirsiniz. Bu malzeme sert bir yapıda olduğu için makas ile kesmeye kalktığınızda kırılabilir ya da parlak yüzeyi zarar görebilir. Böyle bir sorun yaşamamak için uygulama öncesinde cd’yi kesilmeye hazır hale getirebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey derin bir kap ve sıcak su.

Cd Nasıl Kesilir
Cd Nasıl Kesilir

Cd Nasıl Kesilir?

Derin bir kabın içine sıcak su koyun ve cd’yi bunun içine alarak 10 dakika bekletin. Sürenin bitiminde sudan çıkarın ve kuruladıktan sonra makas ile kesmeye başlayın. Bu pratik yöntem sayesinde sıcak suyun içinde bekletilen cd’nin kolayca kesildiğini görebilirsiniz. Cd’yi keserek bununla üçgen, daire ya da dikdörtgen şeklinde parlak süsler yapabilirsiniz. İsterseniz cd’nin üzerine kelebek ya da kalp şekli çizip bunları makas ile keserek de çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Cd ile yapacağınız üçgen, daire ve dikdörtgenleri parlak taş yerine kullanabilirsiniz. Kalp ya da kelebek şeklindeki parçaları ise kapı süsü ve duvar süsü yapımında kullanarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Evde düz bir tasarıma sahip olduğu için kullanmadığınız çanta ya da cüzdanlar varsa bunları cd parçaları ile süsleyerek daha şık görünmelerini sağlayabilirsiniz. Telefon kabı süslemek için de parlak cd parçaları oldukça idealdir. Biz cd’leri nasıl kolay bir şekilde kesebileceğinizi anlattık. Bu yöntemi ve hayal gücünüzü kullanarak evde çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda cd nasıl kesilir? sorusunun cevabı olabilecek bir videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız cd nasıl kesilir yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial