Cd ile Balık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd ile balık yapımı küçük çocukların severek uygulayacağı çok kolay bir el işi çalışmasıdır. Hepimizin evinde eskidiği için kullanılmayan birkaç tane cd vardır. Daha önceden cd kullanılarak yapılan birçok farklı projeyi sizlerle paylaştık. Bugün de sizlerle cd ile balık yapımını paylaşmak istiyoruz. Bu güzel proje sayesinde hem çocuğunuz evde sıkılmadan vakit geçirebilir hem de kendi yaptığı balığı odasının duvarında görerek mutlu olabilir. Uygulamanın yapımında hesaplı malzemeler kullanıldığı için isteyen herkes rahatlıkla bu projeyi deneyebilir. Eski cd ile balık yapma fikri hoşunuza gittiyse gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını konumuzun devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski cd
  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Makas
  • Oyuncak göz
  • Boncuk ve pul gibi süsleme malzemeleri
  • Yapıştırıcı

Cd ile Nasıl Balık Yapılır?

Cd ile balık yapmak çok kolay bir el işi çalışması olduğu için çocuklar bu uygulamayı yaparken çok keyif alacaklardır. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak cd ile balık yapabilirsiniz.

  • İlk olarak fon kartonunun üzerine bir balık resmi çizin. Balığı çizerken baş tarafının cd’nin büyüklüğüne uygun olmasına dikkat edin.
  • Cd nin kağıt olan tarafına güzelce yapışkan sürün ve bunu balığın baş tarafına dikkatli bir şekilde yapıştırın.
  • Balığın üzerine boncuk ve pul gibi süslemeler yapıştırdıktan sonra oyuncak gözü de yerine sabitleyin.
  • Tüm bu aşamaların ardından bir süre yapışkanın kurumasını bekledikten sonra balığı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bu projeyi uygulayarak yapacağınız balıkları çocuk odasının dekorunda kullanmanız mümkün. Balıkları tek tek duvara asabileceğiniz gibi bunları bir kartonun üzerine yapıştırarak güzel bir pano da yapabilirsiniz. Balığın gövdesini süslemek için elinizde malzeme yoksa boya ile minik desenler yaparak da süsleyebilirsiniz. Oyuncak göz yerine küçük bir düğme de kullanılabilir. Elinizde renkli keçe kumaş varsa fon kartonu yerine bunu da balık yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Okul öncesi çocukların yapabileceği bu kolay uygulama hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda örnek bir resim paylaşıyoruz. Eski cd kullanılarak farklı renkte yapılan balıklar sizin de hoşunuza gittiyse evde çocuğunuzla birlikte bu keyifli projeyi yapmayı deneyebilirsiniz. Elinizde eski cd yoksa onun yerine bir kartonu yuvarlak keserek de aynı şekilde kullanmanız mümkün.

Cd ile Balık Yapımı
Cd ile Balık Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial