Cam Şişeden Gelin ve Damat Yapımı

Cam Şişeden Gelin ve Damat Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/cam-siseden-gelin-ve-damat-yapimi/
Pinterest

Cam şişeden gelin ve damat yapımı ilham verici bir proje olduğu sizlerle paylaşmak istedik. Evde dikiş dikiyor ya da kumaşlarla farklı çalışmalar yapıyorsanız elinizde bu tür çalışmalardan kalan kumaş ve kurdeleler olabilir. Bunları değerlendirmek için size önereceğimiz uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Evinizde özel bir davet vereceğiniz zaman şişe ile yapmış gelin ve damat şeklindeki biblolar ortama farklı bir hava katacaktır. Bu güzel çalışma aynı zamanda mutfakta atılmayı bekleyen şişeleri değerlendirmek için de güzel bir fırsat olabilir. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Cam Şişeden Gelin ve Damat Yapımı

Cam şişeden biblo yapmak için uygulanabilecek farklı yöntemler mevcuttur. Bu şişeler boyanarak ya da üzerlerine desenler yapılarak salon ya da oturma odasında kullanmak için şık bir vazo olarak kullanılabilir. Eğer dikiş dikmeyi biliyorsanız bu cam şişeleri gelin ve damat biblolarına dönüştürebilirsiniz. Daha önceden sizlerle buna benzer bir çalışma paylaşmıştık. İsterseniz cam şişeden aşçı yapımı yazımız da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane cam şişe
  • Gelinlik için beyaz kumaş ve parlak boncuklar
  • Damatlık için lacivert ve beyaz kurdele
  • Makas
  • Silikon tabancası

Cam Şişeden Nasıl Gelin ve Damat Yapılır?

Uygulamanın yapımında her türlü cam şişe kullanılabilir. Güzel bir tasarım olması için şişelerin ikisinin de aynı boyutta olması yeterli. Çalışmayı yapmaya başlamadan önce cam şişelerin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak gelinlik yapmakla işe başlayabilirsiniz. Beyaz kumaş ile şişeyi kaplayacak büyüklükte bir gelinlik dikin. Elinizde parlak boncuklar varsa bunları dikerek ya da yapıştırarak gelinliği süsleyin.
  • Gelini bu şekilde yaptıktan sonra sıra damadı yapmaya geldi.
  • Cam şişenin alt tarafından itibaren lacivert kurdeleyi sarmaya başlayın. Şişenin yarısına geldikten sonra beyaz kurdeleye geçerek devam edin. Kurdeleyi şişeye düz ya da farklı şekillerde sararak damadı yapabilirsiniz. Küçük boncuklarla damadın süslemelerini de yapın.
  • Tüm bu aşamaların ardından gelin ve damat biblosu yapımı tamamdır.

Evde gelin ve damat biblosu yapmak sizin için güzel bir uğraş olabilir. İsterseniz aynı yöntemi uygulayarak gelin ve damat yerine farklı figürlerde yapmanız mümkün. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Cam Şişeden Gelin ve Damat Yapımı
Cam Şişeden Gelin ve Damat Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir