Cam Şişe ile Yemek Masası Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Cam şişe ile yemek masası süsleme güzel bir geri dönüşüm projesi olduğu için ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz. Bazı içecek ve gıdalar cam şişelerde olduğu için çoğumuzun mutfağında boş cam şişe bulunmaktadır. Bu şişeler mutfakta boşuna yer işgal edeceğine bunları evinizin dekorunu güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Cam şişeden dekoratif ürün yapımı denince çoğumuzun aklına bu şişeleri boyamak ya da üzerlerine desen çıkarmak gelir. Tabi ki cam şişeleri değerlendirmek için bu tür uygulamalar da yapılabilir. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugünkü konumuz ise cam şişe ile yemek masası süsleme. Konu yemek masası süslemek olunca bu konuda farklı çalışmalara ihtiyaç duyulabilir. Bu yazımızda vereceğimiz ilham verici öneriler sayesinde siz de yemek masanızı özel günlerde daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Cam Şişe ile Yemek Masası Süsleme

Cam şişeden garson yapımı yemek masasını süslemek isteyenler için ideal bir tercih olabilir. Dikiş dikmeyi biliyorsanız, küçük bir beyaz gömlek ve siyah yelek dikerek bunu şişeye geçirebilirsiniz. Bu şekilde yemek masanızı süsleyecek güzel bir garson biblosuna sahip olmanız mümkün. İsterseniz gömlek ve yeleği farklı renklerde de yapabilirsiniz.

Cam Şişe ile Yemek Masası Süsleme-1
Cam Şişe ile Yemek Masası Süsleme-1
Cam Şişe ile Yemek Masası Süsleme
Cam Şişe ile Yemek Masası Süsleme

Elinizde başka çalışmalardan artan kumaş parçaları varsa bunlardan aşçı önlüğü ve aşçı şapkası dikebilirsiniz. Diktiğiniz önlük ve şapkayı şişeye geçirdikten sonra bu sevimli aşçıyı yemek masanızda ya da mutfağınızda dekor amaçlı kullanabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı
Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı

Cam şişeden aşçı yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz önceden paylaştığımız, mutfak dekorasyonunda cam şişe kullanımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı-2
Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı-2

Nişan ve düğün gibi özel günlerde ise cam şişeleri sevimli birer gelin ve damada dönüştürebilirsiniz. Cam şişelerle yapacağınız tasarımlarda elinizdeki kumaş, tül, kurdele, boncuk ve düğme gibi birçok artık malzemeyi kullanabilirsiniz. Bu şekilde artık malzemeler de çöpe atılmaktan kurtulabilir. Bu yazımızda sizlerle cam şişe değerlendirme konusunda ilham alabileceğiniz bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de evde bunlara benzer çalışmalar yapabilirsiniz.

Cam Şişeden Gelin ve Damat Yapımı
Cam Şişeden Gelin ve Damat Yapımı

Evde cam şişe kullanarak gelin ve damat biblosu yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, cam şişeden gelin ve damat yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial