Boncuk ile Peçetelik Yapımı

Boncuk ile Peçetelik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Boncuk ile peçetelik yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir kendin yap uygulamasıdır. Peçetelik yemek masasının dekorunu güzelleştirmek için kullanılan bir üründür. Metal, plastik, kumaş ve keçe gibi farklı malzemelerden yapılan birçok peçetelik çeşidi bulunmaktadır. El becerisine güvenen bayanlar evde kendi peçeteliklerini kendileri yapabilirler. Bu konuda yapılabilecek çok kolay tasarımlar bulunmaktadır. Daha önceden sizlerle tuvalet kağıdı rulosundan peçetelik yapımı hakkında çok pratik çalışma örnekleri paylaşmıştık. Bugün de boncuk kullanarak çok şık peçetelikler yapabileceğiniz güzel bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Boncuktan peçetelik yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve bu konudaki örnek çalışmaları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz büyüklükte boncuklar
  • Misina ipi
  • Tel ataç
  • Makas
  • İsterseniz peçetelik süslemek için ince ipten püsküller ve başka aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Peçetelik yapımı için her türlü boncuk kullanılabilir. Şık bir tasarım yapmak isterseniz bu uygulamanın yapımı için inci görünümlü boncuklardan kullanabilirsiniz.

Boncuktan Nasıl Peçetelik Yapılır?

Boncuktan peçetelik yapmak çok kolay bir uygulamadır. Sizin tek yapmanız gereken şey nasıl bir boncuk kullanacağınıza karar vermek. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa bunları da peçetelik yaparak değerlendirmeniz mümkün. Boncuk ile peçetelik yapmanın en kolay yolu boncukları tel ataç yardımı ile misina ipine geçirmektir. Tek sıra halinde yapacağınız bu sade ve basit tasarım sayesinde yemek masanızda farklı bir hava oluşabilir.

Boncukla Nasıl Peçetelik Yapılır
Boncukla Nasıl Peçetelik Yapılır

Şık bir tasarım yapmak isterseniz inci görünümlü boncuklardan biraz uzun bir parça yaparak bunu peçetelere iki kat olarak takabilirsiniz. Peçeteliklerin ucuna takacağınız sarkaçlı süs aksesuarları sayesinde çok şık peçetelikler yapabilirsiniz.

Boncuk ile Peçetelik Yapımı
Boncuk ile Peçetelik Yapımı

Bileklik yapmak için kullanılan büyük boncuklar peçetelik yapmak için de kullanılabilir. Bu boncuklardan 6 tanesini ipe geçirerek çok hoş bir peçetelik yapmanız mümkün.

Boncuk ile Peçetelik Yapımı-1
Boncuk ile Peçetelik Yapımı-1

Yaptığınız peçeteliklere ince ipten yapacağınız püskülleri takarak daha şık görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Boncuk ile Peçetelik Yapımı-2
Boncuk ile Peçetelik Yapımı-2

İstediğiniz büyüklükte boncuklar kullanarak birbirinden güzel peçetelikler tasarlayabilirsiniz.

Boncuk ile Peçetelik Yapımı-3
Boncuk ile Peçetelik Yapımı-3

Aşağıdaki gibi peçeteye birkaç kat dolayabileceğiniz bir peçetelik yaparak özel davetlerde yemek masanızda daha şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Boncuk ile Peçetelik Yapımı-4
Boncuk ile Peçetelik Yapımı-4

Bu yazımızda sizlerle kolay peçetelik yapımı hakkında bazı örnekler paylaştık. Bunlardan istediğinizi siz de evde hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan farklı renkte boncuklar varsa bunlardan rengarenk bir peçetelik yaparak farklı bir tasarıma imza atabilirsiniz. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial