Boncuk ile Peçete Halkası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Boncuk ile peçete halkası yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için evde hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Yemek masalarının şıklığını tamamlamak için kullanılan peçete halkalarını dışarıdan almak yerine bunları kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey boncuk ve bunları geçirecek bir halka. Boncuk ile peçete halkası yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Boncuk ile Peçete Halkası Yapımı

Evde peçete halkası yapmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem boncuk kullanmaktır. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa bunları peçete halkası yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Elinizdeki her türlü boncuğu uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. Şık tasarımlar oluşturmak isterseniz inci görünümlü boncuklar ve küçük parlak düğmelerle bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür bir uygulama yapacağınız zaman esnek ve şeffaf bir yapıda olan misina ipini kullanabilirsiniz. Farklı bir malzeme ile peçete halkası yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosu ile peçete yüzüğü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Boncuk
  • Misina ipi
  • Makas
  • Aralara süsleme yapmak için parlak düğmeler kullanabilirsiniz.

Boncuk ile Peçete Halkası Nasıl Yapılır?

Boncuk ile peçete halkası yapmak için kullanacağınız boncukların hepsi aynı olabileceği gibi isterseniz farklı boyutta boncuklar da kullanabilirsiniz. Yapacağınız tasarıma ve bunların boyutuna göre kullanacağınız boncuk sayısı değişmektedir. Boncuklar ve misina ipi hazır ise peçete halkası yapımına başlayabilirsiniz.

  • Misina ipine 7 tane büyük boncuk geçirin ve ipin ucunu kesin. Daha sonra birkaç defa sıkı bir şekilde düğüm atın.
  • Şık peçete halkası yapmak isterseniz bunlardan 20 tanesini misina ipine geçirin. Sonrasında ipin ucunu makas ile keserek düğüm yapın.
  • İnci görünümlü boncukların yarısını misina ipine geçirdikten sonra araya parlak bir aksesuar geçirin ve boncukların geri kalanını da ipe geçirip düğüm yapın. İsterseniz ortaya 1 tane parlak aksesuar geçirmek yerine aralara birkaç tane aksesuar geçirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Elinizde farklı renkte küçük boncuklar varsa bunları da aynı şekilde ipe geçirerek rengarenk peçete halkaları tasarlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay yöntemi uygulayarak evde çok güzel peçete halkaları tasarlayabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda boncuk ile peçete halkası yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial