Sosyal medyada paylaş

Bilezikten bileklik yapımı herkesin kolaylıkla yapabileceği bir çalışmadır.  Elinizde kullanmadığınız metal ya da naylon bir bilezik varsa siz de onu istediğiniz renkte bir ip ile kaplayarak harika bir bilekliğe dönüştürebilirsiniz. Bu eğlenceli çalışmayı yaparken eskidiği için kullanmadığınız bilezikleri de bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Kolay bileklik yapımı arayanlara bu çok kolay uygulamayı denemelerini tavsiye ediyoruz. Aşağıda bilezikten bileklik yapmak için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane bilezik
  • Bileklik yapımında kullanılan ince iplerden istediğiniz herhangi bir renk olabilir.
  • 1 tane kürdan
  • Yapıştırıcı
  • Bilekliğe takmak için metal aksesuarlar

Yuvarlak ve ince bir tasarıma sahip bilezikler bu uygulama için oldukça uygundur. Bilekliğe takmak için kullanmadığınız takılardaki metal aksesuarları değerlendirebilirsiniz. Kendi tasarımı olan bir aksesuar kullanmak isteyenler için aşağıda bilezikten bileklik nasıl yapılır? sorusunun cevabını detaylı olarak veriyoruz.

  • Rahat çalışabilmek için küçük bir kaba biraz yapıştırıcı dökün.
  • Kürdanı yapıştırıcıya batırın ve daha sonra bunu bileziğin üzerine sürün.
  • Yapıştırıcı kurumadan seri bir şekilde ipi bileziğin üzerine sıkıca sarın.
  • Bileziğin üzerini bu şekilde tamamen ip ile kapladıktan sonra bileklik yapımı tamamlanmış oluyor.
  • Yapışkanın kuruması için bir süre bekledikten sonra metal aksesuarları da takarak bileziğin süslemesini tamamlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra bilekliğinizi kolunuza takabilirsiniz. Güle güle kullanın. Uygulamayı yaparken bileziğin her yerine iyice yapıştırıcı sürmeye dikkat edin. Alttaki bileziğin görünmemesi için ipi sıkı ve düzgün bir şekilde sarın. Bu detaylara dikkat ettiğinizde oldukça şık bir bileklik yapmanız mümkün. Aynı yöntemi kullanarak halka küpelerinizi de bu şekilde ip ile kaplayarak daha renkli ve şık bir hale getirebilirsiniz. Bileklik ve küpeyi aynı renkte ip ile kaplayarak çok güzel bir takım yapmanız mümkün. Bu pratik yöntem sayesinde, onlarca masrafa girmeden güzel tasarımı ile dikkat çeken bilekliklere sahip olmanız çok kolay. Dostlarınız için de bu güzel bilekliklerden yaparak onlara hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Aşağıda paylaştığımız bilezikten bileklik yapımı resimli anlatım ile her aşamanın detaylarını daha iyi anlayabilirsiniz. Malzemeler hazırsa hemen uygulamaya geçebilirsiniz.

Bilezikten Bileklik Yapımı
Bilezikten Bileklik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial