Bebek Odası için Keçe Süs Modelleri

Bebek Odası için Keçe Süs Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Bebek odası için keçe süs modelleri günümüzde sıkça kullanılan dekor ürünleri arasındadır. Bebek ve çocuk odalarını daha sevimli hale getirmek için kullanılan bu tür dekor ürünlerini isterseniz evde kendinizde yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey; birkaç farklı renkte keçe kumaş ve yapacağınız keçe süslerin içine doldurmak için elyaf. Bundan sonrası ise tamamen el becerinize ve hayal gücünüze bağlı.

Bebek Odası için Keçeden Nasıl Süs Yapılır?

Bebek odası için keçeden süs yapmak için basit dikiş tekniklerini bilmeniz yeterlidir. İlk olarak nasıl bir süs tasarlayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bebek odalarında çoğunlukla bulut, çiçek ve sevimli hayvan figürleri bulunan dekor ürünleri kullanılmaktadır. Siz de bu tür şablonlar kullanarak keçeye istediğiniz şekli verebilirsiniz. İstediğiniz sayıda keçeden sevimli figür yapıp bunların içini elyaf ile doldurarak kabartın. Sonrasında bunları istediğiniz şekilde ince bir ipe sıralayarak bebeğinizin odasını gönlünüzce süsleyebilirsiniz.

Bebeğinizin beşiğinin üzerinde böyle bir süs kullanacaksanız beyaz ve mavi gibi sakinleştirici etkisi olan renklere ağırlık verebilirsiniz. Böylece bebeğiniz uykuya daha rahat dalabilir. Çocuk odası için de bu tarz süslemeler yapılabilir. Onların sevdiği figürlerle yapacağınız keçeden süsler çok hoşlarına gidecektir. Bebek odası için keçeden süs yaparken isterseniz boncuk ve pul gibi aksesuarlar da kullanmanız mümkün. Sade bir tasarım yapmak isterseniz sadece keçe kumaştan farklı figürler yapmanız yeterlidir.

Keçe ile yaptığınız figürleri ince bir ipe yan yana sıralayarak bunu duvara asabilirsiniz. İsterseniz keçe süsleri uzunlu kısalı bir şekilde iplere geçirerek farklı tasarımlar yapmayı da deneyebilirsiniz. Yaptığınız keçe süsleri metal, ahşap ya da plastik bir halkaya geçirerek de kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Dikiş dikmeyi biliyorsanız siz de çocuğunuzun renkli dünyasına uygun çok güzel dekor ürünleri tasarlayarak onu mutlu edebilirsiniz. Evde bebek odasına keçe süs yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız resim galerisinde size ilham verecek örnek modeller bulabilirsiniz. Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayınız.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial