Örgü

Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebek battaniyesi modelleri tığ ya da şiş ile yapılan örgü çalışmalarıdır. Küçük bebekleri sıcak tutması için örülen birçok battaniye modeli bulunmaktadır. Bazı battaniyeler kolay yapılan modeller olmasına rağmen bazılarını yapmak epey beceri gerektirmektedir. Yeni doğan bebeklerle biraz daha büyük bebeklerin battaniyelerinin boyutları farklıdır. Kız ve erkek bebekler için örülen battaniyeler de farklı renk ve tasarımlara sahiptir.

Tığ veya şiş ile örgü örmeyi bilen herkesin yapabileceği battaniye modeli bulunmaktadır. Bebekler için sadece kış aylarında değil her mevsim battaniye gereklidir. Evde ve bebek arabasının içinde kullanılan bu parçaları dışarıdan hazır olarak da satın almak mümkündür. Elde örülen ürünler daha sıcak tuttuğu ve kullanışlı olduklarından, çoğu bayan el işi battaniye kullanmayı tercih etmektedir. Örgü battaniyeler bebeklerin yatağının içine örtülebildiği gibi biraz büyüdüklerinde de yerde oynarlarken yaygı olarak kullanılabilir.

Kumaş, dantel ve örgü bebek battaniyesi modelleri bulunmaktadır. Kumaş ve dantelden yapılan bebek battaniyeleri çok şık olsalar da en ideali örgü battaniye modelleridir. Tığ ile yapılan battaniyelerin çoğunda farklı şekil ve boyutlarda motifler kullanılmaktadır. Bunların çoğu ince olduğundan mevsim geçişleri için ideal tasarımlardır. Şiş ile örülen battaniyeler bütün halinde yapılabildiği gibi kare veya dikdörtgen motiflerle de yapılabilir. Örerken kolaylık olması bakımında parça parça yapılan battaniyeler idealdir.

Örgü bebek battaniyesi örnekleri ile ilgili görselleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Beğendiğiniz bebek battaniyesi modelinin üzerine tıklayarak daha büyük halini görebilirsiniz. Kendi bebeğine veya yakınlarının bebeğine battaniye yapmak isteyenler sezonun en güzel modelleri arasından bir tercih yapabilirler. Beğendiğiniz modelleri kendi zevkinize göre farklı renklerde de yapmanız mümkün. Bebeğinizin kaç aylık olduğuna göre bu modelleri daha büyük ya da biraz daha küçük olarak da örebilirsiniz. Dilerseniz örmüş olduğunuz battaniyeleri kurdele ya da boncuk gibi aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top