Barbie Kolay Küpe Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için şık küpeler yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Barbie bebekler şık kıyafetleri ve takıları ile kız çocukları için popüler bir oyuncaktır. Siz de Barbie bebeği daha güzel bir hale getirmek için şık takılar yapmak isterseniz kolay küpe yapımını deneyebilirsiniz. Evde bulunan malzemeleri kullanarak kısa sürede harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz Barbie kolay küpe yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Barbie Kolay Küpe Yapımı

Evde Barbie küpe yapımı için toplu iğne, metal ataş ve ince tel gibi malzemeler kullanılabilir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada toplu iğne kullanılarak çok şık küpeler yapılmış. Toplu iğne ile küpe yapacaksanız iğnenin top şeklinde olan kısmına küçük boncuk veya pullar takabilirsiniz. Evde ince zincir ya ta ucunda halka bulunana küçük metal aksesuarlar varsa bunları da toplu iğneye geçirerek Barbie bebeğe küpe yapabilirsiniz.

Barbie Küpe Yapımı
Barbie Küpe Yapımı

Evde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları Barbie küpe yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evayı kağıt deleceği veya makas ile keserek kolay bir şekilde küpe yapabilirsiniz. Uçları boncuklu olan toplu iğnelerden varsa bunları takı pensesi ile biraz keserek kısaltıp bebeğin kulağına takabilirsiniz. İsterseniz renkli fon kartonuna da aynı yöntemlerle şekil vererek küpe yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Toplu iğne
  • Simli veya düz eva
  • Kağıt deleceği
  • Makas
  • Pul ve küçük boncuklar

Barbie için Küpe Nasıl Yapılır?

Evde Barbie için küpe yapmak için eva kullanabilirsiniz. Düz ya da simli evadan kağıt deleceği yardımı ile yuvarlak parçalar çıkararak kolay bir şekilde top küpe yapabilirsiniz. Eva ile hazırladığınız yuvarlak parçayı toplu iğneye geçirerek bebeğin kulağına takabilirsiniz. İğne kullanmak istemezseniz yapışkanlı eva kullanabilirsiniz. Yapışkanlı evaya kağıt deleceği ile yuvarlak şekil verdikten sonra arkasındaki kağıdı çıkararak bebeğin kulağına yapıştırabilirsiniz.

Barbie Küpe
Barbie Küpe

Evadan ince bir şerit kesip bunu ikiye katladıktan sonra iğneye geçirerek aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi şık bir küpe yapabilirsiniz. Küçük boncukların iğneye geçirilmesi ile yapılan bir Barbie küpe modeli de aşağıda bulunmaktadır. Toplu iğnenin başına silikon tabancası ile küçük bir yuvarlak yapıp bunu oje ile boyayarak da çok şık küpeler yapabilirsiniz.

Barbie Küpe 1
Barbie Küpe 1

Evde Barbie için küpe nasıl yapılır? diye merak edenler için bu yazımızda zorlanmadan yapabileceğiniz kolay modellerden örnekler paylaştık. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda Barbie kolay küpe yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie için şık saç aksesuarları yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için kolay saç bandı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial